Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe - proszę o opinię.


Recommended Posts

Napisano

Witam

W niedalekiej przyszłości odbieram mieszkanie od dewelopera w którym na całej powierzchni będzie ogrzewanie podłogowe z podziałem na strefy.

Kilka dni temu udałem się na miejsce, aby zobaczyć postęp prac. Dowiedziałem się, że dzień wcześniej położone zostało ogrzewanie, a następnego dnia

miała być robiona wylewka. Zrobiłem kilka zdjęć. Widziałem w internecie inne instalacje i ich ułożenie nie wyglądało tak samo. Proszę o podpowiedź

czy jest szansa, że będzie to prawidłowo grzało z tym ułożeniem? We wszystkich pokojach oraz przedpokoju będą położone panele Quick Step 8 mm, a pod nie

podkład do ogrzewania podłogowego. W kuchni oraz łazience płytki. W miejscach w których nie ma instalacji będą meble.

Dziękuję za każdą podpowiedź.

20190312_073731.jpg

20190312_074141.jpg

20190312_074202.jpg

20190312_074208.jpg

20190312_074211.jpg

20190312_074226.jpg

Gość mhtyl
Napisano

Grzać będzie grzało, ale wykon do najlepszych nie należy, rurki są niechlujnie ułożone, po to jest folia z kratka aby w równych odstępach ułożyć rurki. To jest właśnie budowa deweloperska. Nie ułożenie rurek w miejscach gdzie będą stały meble jest błędem bo za meblami jest słaba cyrkulacja powietrza i tam najczęściej lubi pojawiać się wilgoć, nie muszą być ułożone tak gęsto jak w pozostałej części pomieszczenia.

Napisano

Dziękuję Panowie za pomoc, bo na grupach budowlanych na Facebooku to każdy tylko: masakra, dramat, najgorszemu wrogowi bym nie życzył i tym podobne, ale jak wiadomo

w Polsce więcej znawców niż ludności.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...