Skocz do zawartości

Między kostka a domem


Recommended Posts

Gość mhtyl
Napisano

Proponowałbym użyć piasku wymieszanego  z cementem na sucho, tylko przed tym zabiegiem fugowania musiałbyś wyczyścić ile się da ze starego piasku fugi, być może myjka ciśnieniowa dała by rade aby dobrze i głęboko oczyścić.

Napisano

Dzięki za podpowiedź.
Tylko czy po tym z tego nie zrobi się lity cement który podczas mrozu będzie pchal się w elewacje? Tak tylko gdybam.

Gość mhtyl
Napisano

Nie powinien mróz mieć na to wpływu, zbyt cienka warstwa aby coś się działo.

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Napisze jak sobie poradziłem, może komuś się przyda. Wypełniłem silikonem a na niego rzuciłem piach na rowno z kostka który się do niego przykleil i jak narazie się trzyma.

Napisano
32 minuty temu, rustin napisał:

Nie wiesz o co chodzi temu elicie forum wszystko wiedzącego?

W zasadzie to pytanie było o fugę, o impregnacji raczej pytania nie było.

Napisano
W zasadzie to pytanie było o fugę, o impregnacji raczej pytania nie było.
Nie bardzo nadal rozumiem.
Czyli Panu znaffcy chodzi o to aby zrobić impregnacja kostki czy co?

Bo komentarz jego się pojawił jak napisałem o silikonie. Według Ciebie źle zrobiłem?
Napisano
3 minuty temu, rustin napisał:

Bo komentarz jego się pojawił jak napisałem o silikonie. Według Ciebie źle zrobiłem?

Nie, nie uważam że jest to błąd. Silikon jest elastyczny a jak pisałeś został posypany piaskiem czyli zamaskowałeś go w dość dobry sposób.

Jeżeli po jakimś czasie coś będzie sie działo to możesz użyć silikonu dekarskiego, jest odporny na warunki ekstremalne.

Co do impregnacji naprawdę nie wiem co miał retro na myśli, obawiam się że musisz poczekać aż Stasiu sam ustosunkuje się do swojej wypowiedzi.

 

Napisano
13 minut temu, retrofood napisał:

To była impregnacja fugi, stąd i skojarzenie.

 

Dnia 2.03.2019 o 23:42, rustin napisał:

Czym wypełnić takie miejsca jak na foto? Piasek wydmuchuje i jest szczelina.

Stasiu, jak dla mnie było to fugowanie a nie impregnacja fugi a dokładniej miejsce łączenia się kostki z murem.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Dnia 2.03.2019 o 23:42, rustin napisał:

 

Czym wypełnić takie miejsca jak na foto? Piasek wydmuchuje i jest szczelina. 30c3a8b1ba99076445361e120bad1e41.jpg037eb66636ce5b78db2a9bc9bc9240b6.jpg

 

Te szczeliny robi woda spływająca po elewacji, najlepiej strać się nasypać piasku i je najpierw zamulić do skutku.

Piasek z wodą osiada i wypełnia puste przestrzenie pod kostką.  

 

Gość mhtyl
Napisano
6 godzin temu, animus napisał:

Te szczeliny robi woda spływająca po elewacji, najlepiej strać się nasypać piasku i je najpierw zamulić do skutku.

Piasek z wodą osiada i wypełnia puste przestrzenie pod kostką.  

 

Oj, nie czytało się całego tematu :) 

Dnia 13.04.2019 o 23:15, rustin napisał:

Napisze jak sobie poradziłem, może komuś się przyda. Wypełniłem silikonem a na niego rzuciłem piach na rowno z kostka który się do niego przykleil i jak narazie się trzyma.

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...