Skocz do zawartości

2 wersje projektu


Recommended Posts

Napisano

Potrzebuję, żeby ktoś postronny się wypowiedział bo mi juz mózg staje i nie wiem co lepsze/gorsze.

Jakiś czas temu dałam do projektanta wersje pierwszą projektu (pomarańczowa) , ona się juz robi. Teraz wpadłam na pomysł, że jednak inaczej można by rozwiazać kwestie wejścia.

W mieszkaniu tak mam, wejście z wiatrołapu do salonu i przez salon do pokojów i jest fajnie, super itd. ale olśniło mnie ostatnio że zawsze tak nie będzie , że przez dom zacznie się przewijać coraz więcej dzieci , coraz większych dzieci i że niekoniecznie chce siedzieć w salonie jak na widelcu.

Z reszty jestem na 100% zadowolona ewentualnie zamieniłabym jeszcze w wersji 2(zielona) łazienke1 z pralnią. Pg. wychodzi troche małe ale wszystko co chciałam się mieści.

Jak myślicie w którym domu się bedzie wygodniej mieszkać?

rzut.png

plan(76).png

Napisano

W drugiej wersji strefy są rozdzielone, jeżeli chodzi o samo wejście. Ale żeby skorzystać z łazienki trzeba wejść głęboko w strefę prywatną. Przesyłam propozycję zmiany. Łazienka położona bliżej wejścia jest teraz dostępna dla gości. W związku z tym zamieniłem miejscami pralnię i drugą łazienkę (teraz ona ma wejście z sypialni).

Powiększyłbym też podest przy wejściu. Jest maleńki.

plan(76) — kopia2.png

Napisano

Dzięki za odpowiedź. Właśnie jedyny mankament jaki widzę to łazienka w zielonej wersji. Łazienki nie moge przenieść bo stracę jedyne rozsądne miejsce na szafę w sypialni. Mogę jedynie zamienić ją właśnie z pralnią i  wydaje mi się, że  jest to dobry pomysł.

Lewa część rzutu została zmieniona na ostatnią chwilę bo się okazało że jednak się musimy trochę cofnąć od drogi z prawej strony więc lewą wyciągnęłam do przodu o 1,5m i pojawil się inny pomysł na komunikację.

Podwyższenie razem z okapem  80cm będzie miało zadaszenie 4,4 metra2 i nie będzie schodów tylko podjazd nachylony od domu do furtki, tak więc nie ma niebezpieczeństwa, że jedna osoba otwiera drzwi a druga musi się cofać po schodach do tyłu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...