Skocz do zawartości

Działka do kupna


Rafal Sam

Recommended Posts

Witam mam  na oku kupno działki

Pow. 1270m2

Media : prąd przy działce , woda , gaz ok. 80m

z 2 str. ogrodzona

ok. 80m od asfaltu

 

23x58 , wjazd od str. 23

, wydana DECYZJA O WARUNKACH ZABUDOWY!

 

Ponieważ jestem laikiem proszę o poradę:)

Ile kosztują przyłącza?

Ile kosztuje wykonanie próby geodezyjnej? ( rozumiem, że lepij wykonać przed zakupem działki? aby nie było niespodzianek?)

Czy jak są warunki zabudowy to moge postawić DOM jaki chce? czy są jakieś wytyczne nachylenie dachu itp?

O czym nie powiedzą przy kupnie działki? "co jest pisane małym druczkiem którego nikt nie czyta?

Co nie wie nieświadomy kupujący czyli błąd po fakcie?

 

Edytowano przez Rafal Sam (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

Ile kosztują przyłącza?

Prąd płacisz za moc przyłączeniową, im więcej kW tym więcej zapłacisz. stawkę za kW znajdziesz w necie u swojego operatora. Do 200 m przyłącza płacisz stawkę stała za kW, powyżej musisz już dopłacić.

Gazu bym na twoim miejscu nie podłączał, za przyłącze ile będziesz musiał zapłacić będziesz miał kilka lat grzania za darmo prądem.

Za przyłącze wody w zależności od przeszkód jakie napotkasz po drodze aby doprowadzić do domu, możesz zapłacić 3 tys ale również i możesz zapłacić 20 tys.

3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

Ile kosztuje wykonanie próby geodezyjnej? ( rozumiem, że lepij wykonać przed zakupem działki? aby nie było niespodzianek?)

Nie musisz tego robić. Obok twojej działki nie masz sąsiadów którzy sie wcześniej budowali? Popytaj ich o warunki glebowe.

Badania geodezyjne być może będziesz musiał przy adaptacji projektu domu jeżeli architekt czy projektant sobie zażyczy takich badań.

3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

Czy jak są warunki zabudowy to moge postawić DOM jaki chce? czy są jakieś wytyczne nachylenie dachu itp?

Po to są WZ aby określić co  i jak możesz wybudować. Nie każdy dom i nie w każdej lokalizacji działki możesz sie budować.

3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

O czym nie powiedzą przy kupnie działki? "co jest pisane małym druczkiem którego nikt nie czyta

Najważniejsze są WZ i KW.

Link do komentarza

"próba geodezyjna" internet milczy , chyba chodziło ci o badania geotechniczne gruntu. Minimum 600zl 2 odwierty. Zgadza się, mozna się naciąć na np. torfowisko, ale warto sie przedtem popytać tubylców co tam wszesniej było na tej działce, najlepiej kilku. Mozesz sie tez popatrzec co rosnie na działce, w sensie np. roslinność  charakterystyczna dla terenów wilgotnych- woda wysoko.

Jeśli jest wz to tam jest okreslony dach , szerokość elewacji itp. ale wz przewaznie mozna w pewnych granicach zmieniać, to zalezy od urzedników.

80m woda to dosyć daleko ale ja sie tam nie znam, szukalam dzialki z wodą pod nosem.

Link do komentarza
7 minut temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Na marginesie: dwa odwierty to za mało, zaleca się przynajmniej trzy.

Zalezy po co je robisz. On nie wie gdzie będą naroża budynku więc nie moze zrobic badan do projektowania a dla sprawdzenia działki moze wystarczyć nawet jeden odwiert plus skrotowy opis od geologa i zaplaci pewnie 400-500zl zamiast 800-900 za 3.

Ja jestem na świeżo po badaniach pod dom i tak bym własnie zrobiła gdybym miała kupic działke w niepewnym miejscu.

Link do komentarza

A ja bym najpierw wystąpił o WZ dla tej tej działki - WZ pozwolą mu się wstępnie zorientować co i gdzie może na niej postawić.

Jeśli wytyczne które otrzyma z urzędu nie rozwalą jego marzeń o własnym domku i działka będzie dalej w sferze zainteresowań, to później bym nie dziadował i zamiast płacić 500zł za jeden odwiert wolałbym zapłacić 800zł za trzy.

Link do komentarza

Jakbyś chciała wybudować wieżowiec to też byś dostała WZ do budowy wieżowca? Więc nie pisz bzdur, że dostałaś WZ takie jakie sobie wyśniłaś. 

Po prostu twoje wymogi co do zabudowy działki zmieściły sie w WZ, więc decyzja była pozytywna.

Zresztą nie dziwię się, bo jak napisałaś wniosek tak jak tu piszesz to gmina wyraziła zgodę, jak urzędnik zobaczył jak dorosła osoba nie umie pisać po polsku to z litości dał zgodę na WZ.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...