Skocz do zawartości

Dom nie jest dla ludzi leniwych!


Recommended Posts

projektowa tragedia - wc wywalone na całą strefe dzienną, juz widzę tą funkcjonalnosc w bieganiu do lodówki przez pól kuchni, kanapa pod schodami azurowymi, caly kurz leci na siedzących, nie wspominając juz że mozna sie dorobić nerwicy. Nie wierze w te cale feng shui, ale kanapa tylem do wejscia plus schody na glową- tak sie nie da wypoczywać. Ja rozumiem ze projekty typowe pisza studenci na kolanie , ale chyba ktoś to pozniej adaptuje i pewne pomysly powinnien z glowy powybijać.

I wisienka 945m2 za mało na parterówkę ahhhaaaa... komuś brakło wyobrazni.

Odpowiednia miejska działka, mało wymagający pracy ogród, bezobsugowe rozwiazania technologiczne (grzanie gazem z sieci , pc , prądem, działka z kanalizacją) plus dobre materialy, rozwiazania, wykonawstwo dające pewność bezawaryjności przez najblizzsze 20-30 lat i dom jak najbardziej JEST DLA LENIWYCH LUDZI !

 

Link do komentarza
15 minut temu, gawel napisał:

Dom może być dla ludzi leniwych ale bogatych i to niepracujących którzy osiągnęli wolność finansową np korzystających z dochodów pasywnych 

To wszystko są pojęcia względne. Bo co to znaczy "bogaty"? Jeden czuje się bogaty gdy ma 20 PLN bo to dziesięć piw, a drugiemu i milion zielonych jest mało.

Link do komentarza
58 minut temu, retrofood napisał:

To wszystko są pojęcia względne. Bo co to znaczy "bogaty"? Jeden czuje się bogaty gdy ma 20 PLN bo to dziesięć piw, a drugiemu i milion zielonych jest mało.

Akurat to zostało zdefiniowane i to bardzo prosto. Wolność finansowa oznacza posiadanie takiej ilości pieniędzy jaka wystarcza danej osobie do utrzymania satysfakcjonującego stylu życia, bez konieczności wymieniania własnego czasu na pieniądz. Oznacza to że nie ma konieczności robienia czegokolwiek co nie oznacza że nie można czegoś robić - można po prostu nie istnieje przymus ekonomiczny.  Na przykład dla mnie jest to 7000  zł netto na miesiąc to jest dla mnie wolność finansowa. 

 

Pocie bogactwa nie ma tutaj absolutnie nic do rzeczy, bo wolność finansowa i gwarantujące ją dochody pasywne są stałe i w czasie , jeszcze tych pieniędzy nie mamy ale mamy stałe i pewne ich źródła.

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
17 minut temu, gawel napisał:

Akurat to zostało zdefiniowane i to bardzo prosto. Wolność finansowa oznacza posiadanie takiej ilości pieniędzy jaka wystarcza danej osobie do utrzymania satysfakcjonującego stylu życia, bez konieczności wymieniania własnego czasu na pieniądz. Oznacza to że nie ma konieczności robienia czegokolwiek co nie oznacza że nie można czegoś robić - można po prostu nie istnieje przymus ekonomiczny.  Na przykład dla mnie jest to 7000  zł netto na miesiąc to jest dla mnie wolność finansowa. 

 

Pocie bogactwa nie ma tutaj absolutnie nic do rzeczy, bo wolność finansowa i gwarantujące ją dochody pasywne są stałe i w czasie , jeszcze tych pieniędzy nie mamy ale mamy stałe i pewne ich źródła.

No dobra, najważniejsze, że mogę jednak spać w domu, chociaż-em leniwy jak byk. Nie muszę iść pod most. :icon_biggrin:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...