Skocz do zawartości

Remont Domu


Recommended Posts

Przyszedł czas na remont domu. Mimo że do planowanego remontu jest jeszcze sporo czasu, to chcę się do tego jak najlepiej przygotować.

Całą sytuację komplikuje trochę fakt, że podpisałem ugodę z kopalnią która jest odpowiedzialna za niektóre tematy które będą remontowane. I mam nadzieję, że nie będę musiał przesuwać planowanego terminu remontu ze względu na jakieś opóźnienia proceduralne.

Na początek będę chciał zrobić ogólny zakres robót, potem bardziej szczegółowy, do tego kosztorys....

coś pominąłem ?

Proszę podawać realne ceny za poszczególne etapy/zadania...

Link do komentarza
8 godzin temu, aaaa napisał:

Przyszedł czas na remont domu. Mimo że do planowanego remontu jest jeszcze sporo czasu, to chcę się do tego jak najlepiej przygotować.

Całą sytuację komplikuje trochę fakt, że podpisałem ugodę z kopalnią która jest odpowiedzialna za niektóre tematy które będą remontowane. I mam nadzieję, że nie będę musiał przesuwać planowanego terminu remontu ze względu na jakieś opóźnienia proceduralne.

 

Obyś nie zderzył  się z tym co spotkało mnie.

Cytat

Na początek będę chciał zrobić ogólny zakres robót, potem bardziej szczegółowy, do tego kosztorys....

coś pominąłem ?

Proszę podawać realne ceny za poszczególne etapy/zadania...

Dawaj te etapy zakres i ceny

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Te opóźnienia proceduralne wynikają z 2 rzeczy - ugoda podpisana, ale jeszcze nie było rzeczoznawcy. Gorzej - niektóre kopalnie nie mają już swoich rzeczoznawców (pozwalniali się, bo za mało im płacili) i będzie przetarg dopiero. Ale może to i dobrze, bo pod koniec roku ma ruszyć ostatnia ściana z której mogą być jakieś wpływy na mój dom(w początkowej fazie eksploatacji). Więc dlatego taki a nie inny planowany termin remontu.

 

Przede wszystkim chodzi o malowanie/ odświeżenie całego domu, dochodzą do tego kwestie wynikające ze szkód:likwidacją pęknięć płyt kg, pęknięcia tynków, ponowne osadzenie drzwi wejściowych(może wystarczy regulacja, ale pewności nie mam)

Drobne przeróbki elektryki (może przy okazji przygotować kable pod planowane panele PV) - tu i ówdzie przydałoby się jakieś dodatkowe gniazdko (itp)

Wreszcie - zrobienie tego, co od dawna powinno zostać zrobione, czyli reasumując:

 

Zakres robót

parter:  drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian+malowanie

poddasze: drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian i sufitów(płyty k-g)+malowanie (opcja dodatkowa - instalacja 3 klimatyzatorów do pokojów)

piwnica: malowanie+zrobienie kuchni polowej + wyprowadzić kabel/kable pod planowaną bramę ogrodzeniową+drobne przeróbki+montaż 4 drzwi wewnętrznych

garaż: część tynków do skucia,tynkowanie,malowanie, skucie kawałka chudziaka,zainstalowanie do istniejącej rury odpowiedniego odpływu liniowego, wylewka ze spadkiem,  (tak, żeby woda z opadów śniegu który wjechał razem z autem do garażu przestała być problemem - nie jest to duży problem, ale właśnie w tej sposób, przez moją nieuwagę załatwione zostały tynki w garażu)

+ okładzina na wylewkę.

Na ostatnim miejscu jest zrobienie ogrodzenia - chociaż tutaj priorytet zaczyna być wyższy, bo niedawno 2 razy nawiedziły nas w nocy prawdopodobnie dziki (w poprzednich latach pojawiały się różne zwierzaki, ale dziki nigdy). Zryły trochę działkę..więc...

Piszę "prawdopodobnie", bo nikt ich nie widział, widać tylko poryty teren.

więcej szczegółów (metraże) podam później

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...