Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Przy budowie domu z rozmysłem ograniczyliśmy instalacje i automatykę do minimum

Recommended Posts

Bogusia i Marek mają za sobą budowę czterech domów jednorodzinnych. W każdym chętnie korzystali z najnowszych zdobyczy technicznych, ale kompletując zestaw instalacji w ostatnim z nich, zachowali umiar.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://www.budujemydom.pl/reportaze/25807-przy-budowie-domu-z-rozmyslem-ograniczylismy-instalacje-i-automatyke-do-minimum

Gość DK
Markowe kondensacyjne kotły mają pogodówkę w cenie a jej nie włączenie (oszczędność ok. 200 zł na zewn. czujniku temperatury) przy ogrzewaniu podłogowym i b. dobrym ociepleniu budynku to delikatnie mówiąc "duża rozrzutność" na kosztach gazu. Dobrze dobrane parametry pogodówki z podłogowym ogrzewaniem dają najwieksze oszczedności. Brak tej wiedzy przy budowie 4go domu to wstyd dla projektanta i wykonawcy instalacji C.O.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Aleśta naprodukowali czytania . Podsumuję tak.  Okap jest potrzebny. Ostatnio dusiłam cebulę do pasty dyniowej. Najmniejszy płomyk, garnek energooszczędny, pokrywka.  Zapach i tak doszedł do pokoju nad garażem. Zazwyczaj jak gotuję, są uchylone obydwa okna. Jednak przy pewnych potrawach to nie jest działanie wystarczające. I te ileś tam razy w miesiącu jest dla mnie warte posiadania tegoż ustrojstwa, zakładając że będzie skuteczne. Jani zwrócił onegdaj moją uwagę na wydajność, Gaweł na głośność. Obydwa parametry są bardzo ważne, tuż po najważniejszym, jakim jest estetyka . W rachubę wchodzi jeden z dwóch pokazanych modeli. Chyba, że ktoś zna coś podobnego, a z lepszymi parametrami, to nie wstydzić się i wklejać proszę . Czy z opisu ktoś doczytał coś o tych filtrach węglowych w tych modelach? Czy dobrze wywnioskowałam, że jak alu, to tylko myjemy i tego węglowego nie ma? Zresztą Ewa pisze, że zbędne. Po wpisie Animusa znów rozważam dziurę. Chyba oszaleję . Najwyżej wywalę ją na wiosnę, na razie poobserwuję , jak działa w systemie bezdziurzastym. Podłączenie pod istniejący anemostat wybiliście mi z głowy już dawno. Chcę uniknąć obudowy pod sufitem, tego kanału poprzecznego i zamieszania z Aventą. Wysokość do okapu będzie wynosić 80 cm, tak są położone płytki, przy gazie to nawet ok. Jani, zaraz piszę do sprzedawcy zapytanie o głośność na poszczególnych biegach. Sprzedawca jest kontaktowy, można odesłać okap bezproblemowo. Pytałeś o blat. Ten, który ma być wymieniony jest właśnie przy zlewie. Wycięcie na tenże niej jest w żaden sposób zabezpieczone. Na szczęście, będzie mniejszy problem z wyciąganiem. To nieszczęsne połączenie styku obu blatów panowie zrobili tak, bo uznali, że to lepszy pomysł niż mój. Chciałam, żeby blat od strony okna ze zlewem był pociągnięty do końca, a nie łączony. Obawiali się, że przy tym rozwiązaniu kuchenka będzie miała za małą podporę . Chyba muszę zrobić zdjęcie, by to pokazać. To za chwilę.  Jeśli chodzi o kołderki studzienne. Znów wyjechały, bo lało a mnie nie było i nie zabezpieczyłam studni. Wyjęłam kołderki, powycierałam "podłogę", zabezpieczyłam folią. Dziś znów leje. Zatem jutro znów wytrę podłogę i muszę kupić nową folię, bo ta jest dziurawa i trochę napadało. Jeśli chodzi o worki, o których piszesz. Kupiłam taki jeden w nazwie ma , że na gruz, ale nie wiem, czy to polipropylen. Nie ma składu chemicznego. Zdjęcia ciut później, ładuję sprzęt.
    • Tego się najbardziej obawiam. Jeżeli koszty przeróbek miałyby przekroczyć zakładany budżet, to pomyśle o mniej kosztownym remoncie, który dostosuje tą kostkę pod wynajem pokoi. W Koszalinie przy lekko ponad 100tys mieszkańcach mamy prawie 10tys studentów, obywateli Ukrainy też coraz więcej, więc temat chodliwy.   5 małych pokoi na górze x 500zł /msc 2 większe pokoje na dole x 700zł / msc 3900zł / msc  (46800zł rocznie). Przy realnym obłożeniu na poziomie 60% to jakieś 28tys rocznie.
    • Też przyłączę się  do dyskusji, bo mam do powiedzenia coś i ja, otóż że uważam, że okap jest niepotrzebny.
  • Popularne tematy