Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Mieliśmy pecha do fachowców od konfiguracji systemu grzewczego!

Recommended Posts

Kotłownię konfigurował i montował instalator autoryzowany przez producenta kotła. Niby przeszkolony fachowiec, a popełnił kilka poważnych błędów. Nie mogłem zapanować nad temperaturą w domu. A to jeszcze nie koniec z pechem! - mówi Kuba, Członek Klubu Budujących Dom, który kocioł gazowy użytkuje od 2013 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/25027-mielismy-pecha-do-fachowcow-od-konfiguracji-systemu-grzewczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DK
Czy obecnie ta kotłownia dalej tak wygląda? Gdzie jest otulina rur miedzianych? No chyba, że Inwestor traktuje kotłownię jak salon i potrzebuje 24 stopnie lub więcej. Nie znam projektu domu ale 99% małych instalacji do ok. 25kW działa wyśmienicie bez sprzęgła z wykorzystaniem zaworu mieszającego dla podłogówki.Czym był uzasadniony wybór rur miedzianych, przy podanych temperaturach to się nazywa przeinwestowanie, ale kto bogatemu zabroni. Czy inwestor dostał projekt instalacji i schemat który powinien być zgodny ze schematem z instrukcji montażu dostarczanym razem z kotłem? Nie sądzę, proste porównanie wyeliminowałoby nadmierną pomysłowość instalatora. Ten artykuł pokazuje,że nawet autoryzowanych wykonawców należy traktować z ograniczonym zaufaniem. Wykonana poprawnie instalacja zadziała prawidłowo nawet jak przypadkowo nie uwzględni się czujnika pokojowego tylko na pogodówce. Oczywiście instalator powinien przeszkolić użytkownika jak dostroić krzywą grzewczą lub zaznaczyć odpowiedni fragment w instrukcji. Moja rada dla Inwestorów, zamiast artykułów w pismach budowlanych jaki wybrać kocioł(dotyczy także innych urządzeń)lepiej zacząć artykuły od tych pt. jak wybrać instalatora i jak porównać oferty żeby nie trafić na "minę". Pozdrowienia dla czytelników portalu. DK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ubezpieczyciel, po zgłoszeniu, przyśle swojego agenta, który na miejscu oceni i oszacuje stratę, albo poprosi o przysłanie emailem zdjęć i opisu szkody, oszacuje ją i wyśle propozycję wielkości odszkodowania - jeśli ją przyjmiesz, to dopiero wtedy pryskaj i maluj. Zrób fotki po malowaniu.  Jak ponownie woda wylezie - natychmiast zgłoś ponownie.
  • Wszystko prawda. U mnie priorytetem było to, że mój dom zawsze jest otwarty dla zwierząt. Kafle muszą być odporne na ich szpony i dość łatwe w utrzymaniu czystości.   Nauczona doświadczeniem: wszystkie matowe lub półmatowe.
  • Po co? Już sam spamerze poleciłeś  i głupio się jeszcze pytasz.
  • Nie ma w ogóle czy ten teren gdzie chciałabyś sie wybudować nie jest ujęty w planie, bo to kolosalna różnica. Bo pisałaś wcześniej Jeżeli dla tego terenu nie ma MPZP to występujesz o WZiZT O odrolnienie wystąpisz gdy będziesz miała już PnB, kwestia odrolnienia wiąże się jaka klasa ziemi jest na tej działce, np powyżej klasy IV odrolnienie następuje że tak się wyrażę z urzędu. Co do podziału działek to musisz sie już określić przy wystąpieniu o WZ. O podatek od nieruchomości nie musisz sie martwić bo uzależniony jest on od klasy ziemi i o ile będziesz płacić podatek to będzie to podatek rolny, od nieruchomości będziesz płacić jak się wybudujesz. Nie ma znaczenia czy to pastwiska czy gruntu orne, ważne jest jaka klasa ziemi znajduje sie na tej działce.
  • Coś w tym jest szczególnie biorąc pod uwagę twardość. Też mam jedne taniutkie a twarde jak diabli.          Ja to mam alergię na tzw. pół-polery bo te miejsca niepolerowane potrafią się tak paskudnie brudzić i do tego brud jest bardzo trudno usunąć.  Dobrze wziąć taką kaflę do domu, usmarować czymś brudnym i tłustym i sprawdzić jak brud schodzi. Ostatnio swoje pół-polery czyściłem cifem i szlifierką oscylacyjną.    
 • Popularne tematy

×