Skocz do zawartości

Łączenie kuchni z pokojem a instalacja gazowa?


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

to mój pierwszy post ponieważ przewertowałem internet i nigdzie nie mogłem znaleść odpowiedzi na mój problem. Obecnie remontuje mieszkanie i chciałem zburzyć ściankę działową łączącą kuchnie (6m2) z pokojem dziennym (17m2). Oba pomieszczenia mają 2,7m wysokości.

Poszedłem wczoraj do spółdzielni z wnioskiem o zgodę i ku mojemy zdzwieniu Pan z administracji powiedział, że nie wyraża zgody na wyburzenie ponieważ w kuchni jest instalacja gazowa. Instalacja gazowa nie biegnie przez ani przy ścianie którą planuje wyburzyć.

Powiedział, że prawo budowlane nie pozwala na łączenie kuchni (z gazem) z pokojem gdzie ludzie mogą spać?!

Jedyne na co natrafiłem w internecie to norma PN-83/B-03430, która mówi o wentylacji pomieszczenia ale nigdzie nie ma informacji o takim zakazie.

Panowie/Panie, naprawdę liczę na waszą pomoc czy facet ma rację czy jednak nie.

Link do komentarza

Ten Pan to kierwonik administracji/ zarządca budynku. Jak człowiek poszedłem z wnioskiem o zgode na wyburzenie ściany. Teraz od wielu osób słyszę, iż mogłem zrobić to bez informownia administracji. 

 

Pytanie, czy ten Pan miał rację? Kolejny dzień wertuje internet i przepisy i wciąż nie brak przepisu, który odnosiłby się do mojej sytuacji.

Edytowano przez PierwszyRemont (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...