Skocz do zawartości

Instalacja okablowania radia


Nolek

Recommended Posts

Napisano

Witam! Mam takie pytanie czy któś robił ścieżki pod głośniki w domu chcę aby główne nadajniki czyli ogólnie radyjka były w kuchni i w łazience na poddaszu a głosniki w kuchni na dole,salonie a na górze w łazience i sypialni,iść po kablach czy może na bluetooth,macie jakieś u siebie zamontowane systemy...taka namiastka inteligentenego domu

Napisano (edytowany)

Odradzam zdecydowanie. Radio na poddaszu, a głośniki w kuchni... i kto ma dostroić nową stację? I jak?

Pamiętam jak przed laty znajoma kupiła telewizor z pilotem. Tak, tak, były takie czasy kiedy do telewizora się podchodziło i wciskało inne klawisze. Ich córka była wtedy przeszczęśliwa. Mówiła tak: Wreszcie przestanę być pilotem do zmieniania kanałów!

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Napisano

Ja też pamiętam czasy Rubinów a pózniej Unimorów z czterokanałowym pilotem, choć dalej była tylko jedynka i dwójka. Radio to wymysł żony,podobno ja to uspokaja,chociaż mnie uspokaja odgłos udaru wiertarki..

Napisano

Mnie też uspokaja, radia słucham w zasadzie zawsze. Ale to nie oznacza, ze mam jeden odbiornik. Po prostu mam je wszędzie gdzie bywam. Z dziesięć a może i więcej. Nawet pod ścianą w ogrodzie od 8 lat stoi sobie na półeczce dawna wieża z magnetofonami i gramofonem. I nie chce się zepsuć nawet w zimie.

Dlatego niech żona sobie je ustawia gdzie chce i o mocy dopasowanej do pomieszczenia. Ja na zewnątrz mam 2 x 30 W, a w domu różnie. Od 1,5 W do 25 W

Napisano

Przyznam szczerze dobra rada,wprowadzam plan przekonywania żony do tej opcji. Ja tez mam radyjko gdzie chcę.czy to z samochodu czy z przenośnego na baterię czy nawet nie ,ale w domu zawsze jest gniazdko gdzie można starego jamnika podłączyć

Napisano

Jako wykonawca instalacji elektrycznej, wiele razy w kuchni nad lodówką, na wysokości ok. 2 m montowałem gniazdko na specjalne życzenie gospodyni. Potem to sam im podpowiadałem, by tak planowały małe radio, aby się im po blatach nie plątało. :icon_biggrin:

Napisano

Święta racja ,ale ja jednak żony do takich radiowych satelitów raczej nie przekonam, więc zastanawiam się jak mądrzę te kabelki do głośników położyć,

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...