Skocz do zawartości

Niskie koszty ogrzewania najlepszą rekomendacją pompy ciepła


Recommended Posts

Witajcie, 

Na temat pomp ciepła możemy usłyszeć różne opinie. Jedne pochlebne, inne mniej. Najlepszą rekomendacją tych urządzeń grzewczych są niskie koszty eksploatacyjne, jakie generują. Warto jednak pamiętać, że koszty ogrzewania pompą ciepła nie będą zadowalające, jeśli nie zapewnimy jej odpowiednich warunków pracy.
Zanim zapytamy, czy warto zainstalować pompę ciepła, powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czy dom, który ma ogrzewać będzie odpowiednio przygotowany na jej montaż. Co to oznacza?

Zapraszam na blog Viessmann po szczegóły: TUTAJ
Pozdrawiam!

Link do komentarza

Ja zwróciłem uwagę na rekuperację, inne kwestie są dla mnie oczywiste.

  • postawić na dobre jakościowo materiały i rozwiązania technologiczne, które pozwolą zredukować zapotrzebowanie na ciepło budynku.
  • wykonać solidną izolację termiczną domu, używając w tym celu materiałów o niskim współczynniku λ.
  • zastosować rozwiązania eliminujące mostki termiczne, czyli miejsce zwiększonych strat energii z budynku;
  • zainwestować w ciepłe okna i drzwi, czyli charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikania ciepła U
  • postawić na ogrzewanie podłogowe, które najefektywniej współpracuje z pompą ciepła
  • wykonać wentylację z odzyskiem ciepła

W jednym z linków podanym przez Forumowicza bajbaga

http://ghs-polska.pl/odczyty/app/

był monitoring pomp ciepła pracujących w różnych instalacjach. W jednym z przykładów (wybieramy miejscowość Orzesze na liście pod wskazanym wyżej linkiem) pompa ciepła pracowała w "kooperacji" z systemem wentylacji z odzyskiem ciepła.

 

Ps. nie rozumiem tylko dlaczego na monitoringu temperatura zasilania CO w tej wskazanej instalacji jest niższa od temperatury CWU

 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...