Skocz do zawartości

Historia edycji

gawel

gawel

4 godziny temu, Radosław Musiał napisał:

Witajcie, 

 

tak sobie czytam Waszą dyskusję i doszedłem do wniosku, że podzielę się swoją opinią na temat ogrzewania za pomocą pompy ciepła.

W wielkim skrócie - jest rewelacyjna :)

Podczas budowy nie brałem nawet takiej opcji pod uwagę a teraz nie zamieniłbym na nic innego.

Oczywiście bardzo duży wpływ na działanie i późniejsze koszty utrzymania ma wybór odpowiedniego wykonawcy ( sam miałem okazję rozmawiać z kilkoma firmami), który potrafi dobrać odpowiednie rozwiązania no i później jeszcze dobrze je zainstalować I skonfigurować. 

U mnie wybór padł na pompę gruntową Buderusa (cały dom ok. 180mkw podłogówka) do tego rekuperacja i panele fotowoltaiczne. Co prawda na panele zostałem trochę naciągnięty bo nie chciałem ich robić na etapie budowy ale koniec końców wyszło bardzo dobrze i w ogóle tego nie żałuję. 

Podsumowanie:

Koszt instalacji  - pompa, odwierty, podłogówka i rekuperacja) 75 tys. 

Panele - 30 tys. 

Zużycie energi na ogrzewanie - 3 sezony 00.00 zł 

Wykonawca całości intelectro z Rokietnicy. 

Poniżej link do ich strony www.intelectro.pl 

 

Rzeczywiście szczęście  niepojęte. mam 2 uwagi: 1)  koszty 0 zł ok a serwis PC i rekuperatora oraz filtry do niego i opłaty stałe abonamentowe to za darmo?  2) wydałeś lekką ręką 100 tys nawet jeżeli bez kredytu tylko za gotówkę to przy średnim rachunku o 4 tys za prąd to zapłaciłeś z góry za prąd za 25 lat , Gratulacje a czy pc wytrzyma 25 lat i PV ?? To raczej marny interes. Kupując nowy samochód nie płacisz c góry za 10 lat za serwis , paliwo i ubezpieczenie bo to się nazywa ładnie łosiactwo.   BTW czy podłogówka była za darmo?

 

Gdybyś wydał zamiast 100 tys 50 tys to miało jakikolwiek sens ekonomiczny.

gawel

gawel

4 godziny temu, Radosław Musiał napisał:

Witajcie, 

 

tak sobie czytam Waszą dyskusję i doszedłem do wniosku, że podzielę się swoją opinią na temat ogrzewania za pomocą pompy ciepła.

W wielkim skrócie - jest rewelacyjna :)

Podczas budowy nie brałem nawet takiej opcji pod uwagę a teraz nie zamieniłbym na nic innego.

Oczywiście bardzo duży wpływ na działanie i późniejsze koszty utrzymania ma wybór odpowiedniego wykonawcy ( sam miałem okazję rozmawiać z kilkoma firmami), który potrafi dobrać odpowiednie rozwiązania no i później jeszcze dobrze je zainstalować I skonfigurować. 

U mnie wybór padł na pompę gruntową Buderusa (cały dom ok. 180mkw podłogówka) do tego rekuperacja i panele fotowoltaiczne. Co prawda na panele zostałem trochę naciągnięty bo nie chciałem ich robić na etapie budowy ale koniec końców wyszło bardzo dobrze i w ogóle tego nie żałuję. 

Podsumowanie:

Koszt instalacji  - pompa, odwierty, podłogówka i rekuperacja) 75 tys. 

Panele - 30 tys. 

Zużycie energi na ogrzewanie - 3 sezony 00.00 zł 

Wykonawca całości intelectro z Rokietnicy. 

Poniżej link do ich strony www.intelectro.pl 

 

Rzeczywiście szczęście  niepojęte. mam 2 uwagi: 1)  koszty 0 zł ok a serwis PC i rekuperatora oraz filtry do niego i opłaty stałe abonamentowe to za darmo?  2) wydałeś lekką ręką 100 tys nawet jeżeli bez kredytu tylko za gotówkę to przy średnim rachunku o 4 tys za prąd to zapłaciłeś z góry za prąd za 25 lat , Gratulacje a czy pc wytrzyma 25 lat i PV ?? To raczej marny interes. Kupując nowy samochód nie płacisz c góry za 10 lat za serwis , paliwo i ubezpieczenie bo to się nazywa ładnie łosiactwo.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...