Skocz do zawartości

Dojazd z kostki z formy sposobem gospodarczym


Recommended Posts

Witam serdecznie expertów.

 

Przymierzam się w najblizszym czasie do zrobienia 210m2 podjazdu na terenie mojego ogrodu. Szerokośc 7m 30m. Jednakże że papierów NBP mam mało chciałem cos przyoszczędzić i zrobic całość z formy wylewanej. Robiłem dzisiaj próby z forma kostki i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W zwiazku z tym że niechciałbym popełnic podstawowych błędów prosze o pomoc i odpowiedzi:

 

1. Jakie proporcje cementu, piasku i zwiru uzyc zeby sie nierozpadła kosta po kilku latach. W zeszłym roku jak i również dzisiaj zastosowałem zwirek o ziarnistosci ok 2 mm w proporcji 1 wiadro cementu i 4 wiadra żwirku z Wisły. Miałem kilka kostek wystawionych na zewnątrz i po roku nic sie nie stało. Czy takie proporcje i ten materiał bedzie odpowiedni lub moze standardowo uzyć cement+piach+żwir i spróbowac w betoniarce ukręcić b15?

 

2. Po wykorytoaniu chciałem przelecieć zagęszczarka i potem na to ze 4cm suchego betonu i na to foremka i wylewanie. Docelowo bede śmigal po nawierzchni osobówkami wiec mysle że nietrzeba wygrzebywac głębiej tylko zagęścic to co mam i na to 4cm suchego betonu. Proszę o opinie

 

Zdjecia w załączniku:

- pokazałem ile udało mi sie zrobic z jednego worka (proporcje 1worek cementu i 4 żwirku)

- pokazałem ziarnistość żwirku

- pokazałem kostke po wyschnieciu po 1 roku na zewnątrz

 

Będę wdzięczny za fachową pomoc i wskazówki

 

Pozdrwiam 

 

Tomasz

zapytanie kostka.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...