Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
wodnicki

styropian jaki szary czy biały i jaka grubość?

Recommended Posts

dzień dobry,

jaki wybrać styropian szary, biały czy w kropki? Jaka powinna być optymalna grubość ocieplenia ścian?

Najlepiej taki by był zgodny z projektem. Styropian grafitowy ma lepsze  właściwości izolacyjne i będzie przy takiej samej grubości skuteczniej chronił budynek przed stratą ciepła, dając w zamian większe oszczędności. Styropian w kropki to prawnie chroniony znak towarowy firmy Termo Organika posiadający charakterystyczny wygląd , stąd też nazwa płyt styropianowych Termo Organika "Dalmatyńczyk". Optymalna grubość dla ocieplania ścian zewnętrznych nowych budynków energooszczędnych wynosi dzisiaj 20 cm grafitowego styropianu o współczynniku lambda =0,031 W/mK, np. TERMONIUM PLUS fasada. Dla podłóg na gruncie będzie to grubość 15 cm. , a dla ścian fundamentowych będzie to grubość zbliżona do płyt przeznaczonych na fasadę. W przypadku ocieplania ścian fundamentowych należy pamiętać , że do izolacji poniżej poziomu gruntu należy zastosować płyty specjalnie do tego przeznaczone i oznaczone np. SILVER fundament, GOLD fundament lub TERMONIUM fundament.

Według producenta 10 cm styropian grafitowy termoorganika to odpowiednik 14 cms styropianu zwykłego. Ja kupowałem 15 cm styropianu Termo Organika i jestem zadowolony. No i chyba nie trzeba trzymać się projektu co do grubości styropianu :).

9 godzin temu, TorTomi napisał:

No i chyba nie trzeba trzymać się projektu co do grubości styropianu :).

Trzeba - chyba, że dasz więcej ...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jakiej mocy urządzenia grzewczego potrzebujesz. Fachowcy mają to do siebie, że wciskają urządzenie o dużo za dużej mocy, a potem ty zostaniesz z problemem, jak piec/kocioł będzie dużo palić. Przemyśl także kwestię, czy na pewno chcesz mieć grzejniki w pokojach. Znam wiele osób które mają w całym domu podłogówkę (ja także) i są bardzo z tego faktu zadowolone. A także kilka osób, które nie posłuchały i dały te grzejniki a teraz żałują...ale teraz to ju już za późno.... Wymagania co do hydraulika? - niech ci dobierze moc urządzenia, to wiele nam powie o jego wiedzy Poproś go może o jakiś schemat instalacji (niech coś rozrysuje)...
    • Wiem, że już po licytacji, ale skoro kamizelka BD i tak ma do mnie przylecieć (gołębiem pocztowym ), wpłaciłam za nią 25 zł na rzecz Ogniska (+ kwotę za wylicytowane uśmiechy). Proszę o aktualizację kwoty ogólnej     Potwierdzenie poleci na maila.
      Życzę wszystkim Szczęśliwych Świąt! 
    • To niby gdzie ta para emerytów dotychczas mieszkała? I przeniesie się teraz gdzieś daleko od szosy... powodzenia!  A pośredników pytać nie myślę. Obiecywali wszystko, ale moje mieszkanie sprzedawali ponad 3,5 roku. Pomnożyć to przez 12 miesięcy i czynsz... Za półdarmo oddałem.
    • Kupi, kupi np. para emerytów. Spytaj się lepiej o to jakiegoś pośrednika i potwierdzi. Nie schodzą tylko w złym stanie technicznym i z zagmatwaną sytuacją prawną.  Sąsiedztwo będzie miała takie samo jak w normalnym bliźniaku, za to metraż 60m daje prawie pewność że nie sprowadzi się tam rodzina z gromadką pacholąt.
    • Wiitam, proszę o opinię, załączam krótki filmik. Spad na działce 2,1 m, brak możliwości podłączenia się do kanalizacji miejskiej ze wzgl na ten spadek, Jedynie oczyszczalnia przydomowa wchodzi w grę. Nie ma też dojazdu główną ulicą tylko boczną (ulica w planie ale jest ale na razie rolnik uprawia sobie na niej pole) sąsiad jak widać na załączonym filmiku wybudował dom, on ma przyłącze do kanalizy, nasypał też sporo piachu. Działka którą chcę kupić to ta górna 969 m, z 5 m wjazdem na posesję (dwie nizej juz sprzedane ten sam problem z kanalizą co u tej którą chcę kupić)  Jest to działka na stosunkowo nowym osiedlu, wokół działki dużo domów wybudowanych.  proszę o opinie czy warto się w to pakować. IMG_1040.MOV
  • Popularne tematy