Skocz do zawartości

Porównanie 42 modeli kotłów na paliwo stałe


Recommended Posts

Kocioł to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Obecnie w naszym kraju najczęściej stosowane są modele na paliwo stałe. Kotły te - choć dość kłopotliwe w obsłudze - dominują ze względu na niskie koszty eksploatacyjne.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/23910-porownanie-50-modeli-kotlow-na-paliwo-stale-5-klasy

Link do komentarza
Gość orinoco
nie jestem przekonany czy można to nazwać porównaniem, to raczej proste zestawienie. I nie wiem dlaczego ląduje to prawie na pierwszym miejscu w Google dla hasła "ranking", którym nie jest z pewnością. Może być przydatne, ale to tak naprawdę powielenie informacji dostępnych w necie, fakt że rozproszonych. I to właściwie jedyna zaleta, trochę mało.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Zastanawia mnie co się stanie w przypadku awarii infrastruktury np. przerwy w dostawie energii elektrycznej. Kotły na paliwa stałe to ta mniej zaludniona część kraju. Trochę śniegu, trochę lodu na drutach, trochę silnego wiatru i...sterowanie kotła stoi. W skali całej Polski są miejsca w których awarie naprawiane są po min. 2 tygodniach. Pytanie - ile osób może tego biologicznie nie przetrwać ?! Prędzej czy później przytrafi się nam mroźna zima i służy tradycyjnie nie dadzą rady (nawet nie dojadą, a jak dojadą to trzeba będzie zająć się połamanymi drzewami...). Co będzie w przypadku powodzi ?! Miesiącami brak elementarnej infrastruktury. Co się stanie w sytuacji kryzysu militarnego ?! Będziemy sami mnożyli kryzys humanitarny ?! Zwiększamy skokowo wydatki obronne, czyli takie ryzyko jest realne...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość MarcinOZE
W odpowiedzi na wątpliwości odnośnie braku energii elektrycznej: kocioł kotłem a co z pompą obiegową, na korbę jest? Owszem kotły nowoczesne wymagają energii elektrycznej, ale bez pompy obiegowej też niewiele nam da jak kocioł będzie na ciągu naturalnym. Każdy stosuje technologię zgodną z własnymi upodobaniami i zasobnością portfela.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
dziwnym trafem problem smogu z pieca opalanego śmieciami pojawił się przy nieproporcjonalnym wzroście samochodów i coraz większej emisji najbardziej szkodliwej substancji ołowiu a nagonka na wymianę kołów w obliczu bankructwa niemieckich zakładów hmmmm
Link do komentarza
Dnia 23.10.2018 o 19:09, Gość Nowy napisał:

Zasilanie awaryjne do c.o. Akumulator (żelowy) +przetwornica. Jest sporo modeli. Kilka razy woda mi się zagotowała w obiegu. (brak prądu - wichury). Wydałem 1000pln i mam spokój z pompkami.

Dokładnie przetwornica AVR ze stabilizatorem napięcia i prostownikiem + wystarczy dla ścisłości akumulator AGM (mata w żelu). Przykładowo  - pompka max 80W + wiatrak do kotła + pompka do cwu  - załóżmy 250 W w szczycie.

Dobieramy przetwornicę AVR 350 + akumulator 100 AH i mamy gwarancję podtrzymania zasilania na 2-3 godziny.

Z przetwornicy, którą wskazałem mamy prąd  czysty sinus co jest szczególnie ważne przy pompach elektronicznych w kotłach wysokiej klasy.

Zwykła przetwornica jest dobra do zasilania grzałki w zasobniku.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Pawlow
Ciekawe jak wprowadzenie tylko kategorii 5 dla pieców rozwiążą gminy wiejskie. Tutaj normą jest, że znajomy Ziutek lub sąsiad może wyspawać piec tzw śmieciucha. Często jest, że radny z gminy lub jakiś urzędnik ma tzw śmieciucha i pali bele czym. Później ta sama osoba pójdzie kontrolować innych czy mają ekologiczne piece.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość juzek-dukla
po za wymianą kotła na ekstremalnie drogi szajs - podajniki psują się nawet co dwa lata (znajomi przeklinają producentów i sprzedawców), trzeba przebudować piwnicę żeby zainstalować wymienniki ciepła i zmieścić to wielkie coś; a za 3-4 lata jakiś urzędnik wprowadzi całkowity zakaz palenia węglem i kolejne wydatki, a smog będzie i tak bo ekoterroryści latają samolotami i jeżdżą samochodami, o nowych telefonach (baterie litowe) co roku nie wspominając
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Gość zibi palacz
No tak wystaczy naklejka z zielonym listkiem, napis ECODESIGN i juz wzrasta efektywność kotła. Większość co pali w kotłach z podajnikami nawet nie umie dobrze go wyregulować po zmianie opału ale spala czysto bo kocioł ma certyfikat. no cóż propaganda i kasa zrobią wszystko.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • solidnie? nooo, jak architekt budował...   prędzej pomyśl o wdmuchaniu w szczelinę materiału izolacyjnego, a potem o stolarce
    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...