Skocz do zawartości

Jak położyć tynk na styropian ?


Recommended Posts

Będę wewnątrz budynku w dwóch miejscach potrzebował zrobić zgrubienie ściany i na to tynk CW nie chcę robić zabudowy z KG chcę to pogrubić styropianem (obudować rurę która będzie izolację też miała ze styropianu) 

Jak to prawidłowo wykonać myślałem o przyklejeniu styropianu na piankę montażową  jak do elewacji zewnętrznych na wszelki wypadek zakołkować na to siatka wzmacniająca.

Ale co na to czy naciągać klej ? czy może iść na to bezpośrednio tynk CW ? jak będą tynkować 

Link do komentarza

Nie bardzo rozumiem, po co na ten styropian z siatką i klejem chcesz dać jeszcze tynk cementowo-wapienny...

Przecież na tym oklejonym styropianie możesz robić wszystkie wykończeniowe działania - malowanie, kładzenie płytek, czy gładzi.

A odpowiednie zgrubienie ściany uzyskasz odpowiednią warstwą styropianu... no, chyba że chcesz uzyskać 0,5x0,5 m słup nośny...

Link do komentarza
  Dnia 1.04.2018 o 08:34, uroboros napisał:

Nie bardzo rozumiem, po co na ten styropian z siatką i klejem chcesz dać jeszcze tynk cementowo-wapienny...

Rozwiń  

tynk CW chcę dać po to aby uzyskać jednolitą powierzchnię zgrubienia z resztą ściany która będzie tynkowana  jestem przed tynkami i pytam jak to powinienem wykonać czy tynk CW normalnie będzie trzymał się tego styropianu czy może lepiej kleju 

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  Dnia 7.04.2018 o 09:15, marcinx00 napisał:

Ok dzięki czyli naciągnę zaprawa klejową

Rozwiń  

Szanowny Panie,
Podstawą jest tu gruntowanie powierzchni. Może Pan wykorzystać grunt ACRYL-PUTZ® GU40. Styropian trzeba przykleić na klej dedykowany do użycia z tym właśnie materiałem. Kołkowanie jest rozsądne – wzmocni konstrukcję i zapobiegnie odpadnięciu styropianu. Siatkę należy wtopić w zaprawę klejową, a dopiero po jej wyschnięciu przystąpić do nakładania tynku cementowo-wapiennego.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...