Skocz do zawartości

ISOMAX


Recommended Posts

Ja uwazam, ze ludzie z Isomax-u wymyslili cos prawie genialnego.
Idea sama w sobie jest rewolucja.
Moj wujek mieszkajacy od 20 lat w Austrii jest architektem.
Zaczyna budowe swojego domu. Odwierty na glebokosc ok 300m juz zrobil. Cieplo z tej glebokosci ok 22*C bedzie wlasnie pompowane w sciany i dach.
Wg. jego obliczen, to w zupelnosci wystarczy do ogrzania domu.

Sam chce budowac swoj dom w przyszlym roku.
Moja przyszla zona jest architektem. Juz jej zapowiedzialem, aby zaprojektowala taki dom (bez komina), ktory budowany bedzie m.in. w technologii Isomax.

Dodatkowo mam zamiar troche usprawnic ten system. Moim malym patentem.
Oczywiscie kolektory słoneczne to podstawa w domu bez komina icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Link do komentarza
dziękuję za odpowiedź a przede wszystkim potwierdzenie mojego spostrzeżenia
szukałam czegoś bardzo nowoczesnego w ramach oszczędności, nawet mój mąż przystał na moje pomysły, mimo, że jest raczej tradycjonalistą...icon_smile.gif)
również zaczynamy w przyszłym roku, a z jakiego regionu pochodzisz - chodzi mi który oddział będzie Wam budował dom?
pozdrawiam
Sylwia
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A co myślisz o tych rurach w płycie fundamentowej? czy to się może popsuć?????..............



Dokładnie - jaka jest awaryjność.
Bo na logike, to czym więcej rur z wodą, tym większe prawdopodobieństwo że coś się rozszczelni w przeciągu np 20 lat.
Co zrobić jak się rozszczelni gdzies w ścianie lub pod podłogą ???
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Dokładnie - jaka jest awaryjność.
Bo na logike, to czym więcej rur z wodą, tym większe prawdopodobieństwo że coś się rozszczelni w przeciągu np 20 lat.
Co zrobić jak się rozszczelni gdzies w ścianie lub pod podłogą ???



Rury PE i PP standardowo maja grubość ścianki 2 mm. Ale nie w tym rzecz. Zalane betonem nie są nastawione na działanie ultrafioletu ,który degraduje ten materiał. Jeśli gligol zawarty w tych rurach jest czysty bez piasku to przez cał życie bez uszkodzeń mogą pracować te rury bez uszczerbku aż do tzw połowicznego rozpadu związku , który jest teoretycznie nieobliczalny. Nie ma takich badań. W glebie ok 40 - 60 lat a w betonie nikt nie jest w stanie stwierdzić.
Link do komentarza
  • 11 lata temu...

Witam was jestem tu nowy więc nie za bardzo rozumiem tą technologię ale wytłumaczcie mi jak wyobrażacie sobie mieć rury w ścianach? I po iluś tam latach urodzi się wam pomysł jakiegoś przewiertu w celu montażu oświetlenia na zewnątrz, montażu klimy lub innych wynalazków, które to ludzkość wymyśli za ileś lat co wtedy? Będziecię rozkminiać gdzie macie rury w ścianie? Ogólnie koncepcja spoko ale nie do końca moim zdaniem chociaż nie wiem nie znam się.

Pozdrawiam 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...