Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Czy możecie doradzić w kwestii jaki STROP lepiej zastosować w swoim domu? Zbliża się czas gdzie z architektem będziemy pracować nad naszym domkiem i powinniśmy podjąć decyzję.

Dom będzie bardzo podobny jeżeli chodzi o bryłę i dach do tego:
https://www.extradom.pl/projekt-domu-e-111-WAX1013


1) Strop terriva - przemawia za nim to, że wtedy zostawili byśmy miejsce na schody i w przyszłości mogli sobie zaadaptować poddasze. Nie wiem jednak jak wygląda taki strop jeżeli chodzi o koszta. Czy chcąc w przyszłości adaptować poddasze powinienem od razu mieć w zamyśle jakiś układ i okna dachowe zrobić od razu czy można je wstawić w przyszłości?

2) Konstrukcja wiązarowa - w tym przypadku stryszek ze schodami rozkładanymi. Zastanawiam się tu również nad kosztami w porównaniu z terrivą i tradycyjną więźbą. Zastanawia mnie tu jaka jest akustyka np. w przypadku padającego deszczu czy silniejszego wiatru - czy bardzo słychać to przez sufit ocieplony obudowany płytami GK.

Jeżeli nie poruszyłem istotnego tematu na plus lub minus za którymś rozwiązaniem to proszę pisać.
Jeżeli różnica na rzecz terrivy nie jest ogromna, a niesie ze sobą plus użytkowego poddasza w przyszłości to skłaniałbym się ku temu odwlekając w ten sposób koszt schodów na później. A jak z tymi oknami dachowymi - od razu czy można później?

Proszę o rady. Dzięki!!

Link do komentarza

1. Przy dachu (spadkach połaci) jak w ww projekcie - wg mnie niewiele bedzie tego poddasza użytkowego.

2. Zdaje się że rozpatrujesz, co lepsze - strop drewniany czy żelbetowy (w jakichś odmianach). Ja bym wybrał żelbetowy - mury konstrukcyjne parteru są murowane. Jeśli nie - drewno , szkielet - to wtedy naturalnie strop na konstr. drewnianej .

 

I od tych faktorow należy wg mnie wyjść.

Link do komentarza

Jeszcze nie dodałem, że dom będzie prostokątem typowym bez żadnych wcięć.
zenek - niech będzie 50-60m, projekt będziemy robić indywidualny więc projektant będzie informował na bieżąco ile do adaptacji może być.
Głównie chodzi o to jak to wychodzi kosztowo w porównaniu z wiązarami, bo jeżeli mam zapłacić kilka tys więcej to wolę tradycyjny strop i zostawić sobie pole manewru (nie wiem jednak z jakimi różnicami się liczyć).

Link do komentarza
12 godzin temu, rafalt1717 napisał:

Głównie chodzi o to jak to wychodzi kosztowo w porównaniu z wiązarami

nie wiem, jak wyjdzie cenowo - ale przy tym układzie pomieszczeń i ścian - znaczy dość mało klarownym konstrukcyjnie (co nie znaczy że złym, całkiem niezłe to ustawienie, choć nie zgłębiałem funkcji - ale nie tego tyczy twe pytanie) - ja bym robił płytę żelbetową, chyba że w projekcie jest jakaś inna sensowna alternatywa niedrewniana. Dlaczego nie drewniany strop. Bo bedzie stabilny,zwiąże te wszystkie ściany i ścianki, ognioodporny. Łatwo też go ocieplić i oprzeć na nim dach. Ale to ja bym tak wybrał :14_relaxed: 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Co sprawia, że zegarki Audemars Piguet są wyjątkowe dla mieszkańców Warszawy? Dla wielu klientów z Warszaw https://expertyco.com/pl/catalog/audemars-piguet/ zegarki Audemars Piguet to nie tylko czasomierze, ale wyraz statusu, gustu i zamiłowania do doskonałości. Ich niepowtarzalny charakter, ręczne wykonanie i prestiżowy wizerunek sprawiają, że są chętnie wybierane przez osoby ceniące najwyższą jakość.
    • teraz to może lepiej zaproponować i ze 350 PLN/m2, a nie propozycja obniżenia ceny 50 PLN/m2 z 2019r. a jak handlarz nie sądzisz, że już opylił tę działkę i temat nieaktualny? nie wróżę sukcesów
    • chyba rozgraniczenia, ewentualnie wznowienia granic, ale to już technikalia
    • Cześć! Sprzedaż działek może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli są one nieuzbrojone. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc Ci przyspieszyć sprzedaż: Zrewiduj cenę – Może warto rozważyć delikatne obniżenie ceny. 50 zł/m2 to rozsądna kwota, ale rynek może mieć inne oczekiwania. Sprawdź ceny podobnych działek w okolicy, może Twoja cena jest wyższa niż średnia. Wyróżnij ofertę – W ogłoszeniu warto zaznaczyć plusy działek, takie jak dostępność mediów w pobliżu. Zwróć uwagę na przyszły potencjał (np. możliwość rozwoju okolicy, planowana inwestycja w infrastrukturę). Zrób atrakcyjne zdjęcia i pokazuj działki z różnych perspektyw. Dodatkowe działania marketingowe – Zainwestuj w reklamę na lokalnych portalach nieruchomościowych oraz na Facebooku. Warto też dodać ogłoszenie na stronach tematycznych związanych z działkami budowlanymi. Spróbuj z profesjonalistami – Jeśli nie masz odzewu, może warto spróbować współpracy z firmą zajmującą się skupem nieruchomości. Dzięki nim możesz szybko sprzedać działki bezpośrednio, nawet jeśli cena będzie niższa. Firma, jak abcskupnieruchomosci.pl, może pomóc Ci w tej kwestii – oferują szybki proces i bez zbędnych formalności. Rozważ podział działek – Jeśli jest to możliwe, podział na mniejsze działki może zwiększyć atrakcyjność oferty. Mniejsze działki są łatwiej sprzedawalne i mogą przyciągnąć większą liczbę chętnych.
    • prawdopodobnie z większej łatwości rozróżnienia geodezyjnego czy idzie wzdłuż granicy czy jest cofnięte niż gdyby było cofnięte o 2 cm .
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...