Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Naprawa tynku wapiennego w piwnicy.

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttp://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow

W budynku z roku 1935 jest piwnica, w której podchodziła woda i tynk wapienny na ścianach lekko miejscami zmurszał. Obecnie budynek jest odwodniony, a ściany są osuszone. Proszę o informacje jakich materiałów użyć do naprawy ubytków w ścianach (środek grzybobójczy, emulsja gruntująca, masa uzupełniająca) i czym pomalować.

Osuszenie powierzchniowe ściany nie oznacza, że całkowicie usunięte zostało zawilgocenie i odpowiednim materiałem do naprawy będzie specjalistyczny tynk renowacyjny. Oczywiście przygotowanie podłoża i aplikację należy dostosować do konkretnych warunków i i zgodnie z zaleceniami producenta.

Szanowny Panie,
Warto, aby przed podjęciem prac remontowych skonsultować się jeszcze z fachowcem. Trzeba zadbać nie tylko o kondycję ścian, ale również odpowiednią wentylację oraz ogrzewanie. Rekomenduję zastosować preparat grzybobójczy RG 10. Preparat wnika głęboko w strukturę podłoża sprawiając, że staje się ono mniej narażone na rozwój wilgoci oraz pleśni. Nie trzeba go rozcieńczać, a sama aplikacja jest bardzo prosta. Wybór innych materiałów potrzebnych do wykończenia jest uzależniony od tego, jakie warunki będą panować w pomieszczeniu.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pomijając bezsensowny sposób "odwodnienia" ścian fundamentowych na 90% przyczyną zawilgocenia są przecieki przez elewację (okna, taras, balkon) i nieszczelne ułożenie ocieplenia (vide fundament). Woda spływa pod styropianem zatrzymując się na listwie startowej - dalej to chyba oczywiste. (wilgoć u dołu  widać na 1 fot. a woda z gruntu  sama nie pójdzie do góry.)
    • Nie wiem, czy wiecie, ale ten kocioł na paliwo stałe trzeba zezłomować. Ja rozumiem to tak, że jeżeli za kilka lat mają pracować tylko kotły klasy 5 a Twój kocioł nie ma tej klasy - można się starać.   Proponuję sprawdzić wymogi programów dofinansowania na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska oraz na stronie Miasta, Gminy , Województwa. Przykład: http://www.rpo.malopolska.pl/wiadomosci/dotacje-na-wymiane-piecow-krok-po-kroku-jak-to-zrobic W wymaganiach mogą być subtelne różnice, które rady samorządowe już uchwaliły i się tego trzymają.   Przykładowo - w Krakowie nikt ni e otrzyma dofinansowania na zakup i wymianę starego śmieciucha na nowy kocioł na węgiel (ekogroszek). Natomiast poza Krakowem już tak. Ulotka: http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/o-programie/pobierz-poradniki-i-publikacje/2016/09/Wymien_piec_broszura.pdf
    • Gość Melania
      Widze mocne promowanie ekologii :D - 16 świateł palących sie na zdjeciu w środku słonecznego dnia . W kuchni ; 4 nad blatem ,5 na suficie i do tego LEDy .A zaraz obok okno . Własiciele mówią o dwóch autach i dojazdach 12 min od miasta , czyli do centrum pewnie 20. Ok jak sie dojeżdza raz na tydzien ale jakby dojeżdżali codziennie to 20 km w tęi z powrotem czyli 2x i razy dwie osoby = 80 kilometrów /5,6 razy w tygodniu= 400 kilometrów na tydzien, 1600 km na miesiąc (tyle co z warszwy do Paryża) tylko po to żeby sie dostać do pracy / na zakupy ? Styl życia iście amerykański , szkoda że mało praktyczny i niestety genruajcy duzo zaniczyszczeń Dla mnie to artykuł bardziej przestrzegający niz pokazujący dobry przykład. A nie nie ma tu ekologi anie stylu . Projekt był pod pompę pompę ciepła niestety właściciele wybrali spalanie węglem . Stylistycznie jest smutno -sufity podwieszane, waniliowobeżowe gresy, kolumienki, brązowe meble w ekoskórze z salonu badziewmebel,, na ścianch kiczowata psuedosztuka z marketu .Całkiem młodzi ludzie a sztywny ponury styl rodem z urzędu miejskiego . Ogrzewanie najbardziej toskyczne na węgiel i drewno (kominek) -za i to 40 tysiecy. To w sumie dobrze pokazuje absurd takiego ogrzewnia - ogormna kasa za coś cos jeszcze niszczy zdrowie ,genruje czad i liczne zanieczyszczenia powietrza i po prostu - brud ("Kiedy używałem groszku węglowego, musiałem często czyścić elementy kotła, bo opał zawierał wilgoć i zanieczyszczenia. Zdarzały się nawet kamienie, które blokowały podajnik. Mniej czyszczenia miałem w ostatnim roku, kiedy spalałem pelety - były suche i niezanieczyszczone. ") Dobrze -że zmienili ogrzawanie na gazowe , chwała im za to , niestety widac że palą drewnem w kominku a to też genruje zaniczyszczenia, które uderzą złaszcza w to młodą dziewycznę (kłopoty z płodnością ) i niesie ze soba ryzyko zaczadzenia. Dobrze że sie sie doinformowali w temacie technikaliów budowy ,posadowienia domu ale wiedza w dziedzinia ogrzewnia i zdrowia myśle że jest ciagle mała .
    • Wiola i Piotr dokładnie wiedzieli, jak ma wyglądać układ i wielkość pomieszczeń w ich domu. Żadna gotowa koncepcja nie spełniała tych oczekiwań, dlatego plan narysowali sami. Potem poprosili architektów o zaprojektowanie bryły, która... nie miała przykuwać uwagi przechodniów!
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/reportaze/25919-nasz-generalny-wykonawca-popelnial-mase-bledow-podczas-budowy
    • Gość greg
      Czy mając kocioł ma ekogroszek (10letni) można się starać o dofinansowanie ma piec gazowy kondensacyjny?
  • Popularne tematy