jackersson Napisano 15 września 2017 #1 Napisano 15 września 2017 (edytowany) Posiadam działkę oznaczoną jako - znajdującą się w granicach strefy obserwacji archeologicznej OW -znajdującą się na terenie objętym ochroną strefy głównego zbiornika wód podziemnych Proszę o wyjaśnienie co to oznacza i jak ma się to do budowy w praktyce Pozdrawiam Edytowano 15 września 2017 przez jackersson (zobacz historię edycji)
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Napisano 15 września 2017 #2 Napisano 15 września 2017 Działka praktycznie nie nadaje się do zabudowy. W zakresie strefy OW konieczne jest przeprowadzenie badań archeologicznych (na własny koszt) i zgoda konserwatora. Co do ochrony wód - uzyskanie opinii środowiskowej.
jackersson Napisano 15 września 2017 Autor #3 Napisano 15 września 2017 1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał: Działka praktycznie nie nadaje się do zabudowy. W zakresie strefy OW konieczne jest przeprowadzenie badań archeologicznych (na własny koszt) i zgoda konserwatora. Co do ochrony wód - uzyskanie opinii środowiskowej. A nie ma znaczenia że w planie zagospodarowania przestrzennego działka jest oznaczona jako teren zabudowy mieszkaniowej do realizacji ?
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Napisano 15 września 2017 #4 Napisano 15 września 2017 (edytowany) 1 godzinę temu, jackersson napisał: A nie ma znaczenia że w planie zagospodarowania przestrzennego działka jest oznaczona jako teren zabudowy mieszkaniowej do realizacji ? MPZP określa jedynie przeznaczenie objętego nim terenu, ale możliwość zabudowy może wiązać się z dodatkowymi warunkami o których było poprzednio. W skrócie - być może można będzie coś budować, ale wymaga to sporo starań i wydatków. Nie znając szczegółów - np. pełnego zapisu w MPZP - trudno odnieść się precyzyjnie do przedstawionej sytuacji. Edytowano 15 września 2017 przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
jackersson Napisano 15 września 2017 Autor #5 Napisano 15 września 2017 8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał: Działka praktycznie nie nadaje się do zabudowy. W zakresie strefy OW konieczne jest przeprowadzenie badań archeologicznych (na własny koszt) i zgoda konserwatora. Co do ochrony wód - uzyskanie opinii środowiskowej. Czy orientuj się Pan jakie są orientacyjne koszty i czas takiego przedwsięwzięcia? Rozumiem że są 2 scenariusze? : a) płacę dużo pieniędzy, przekopują mi działkę, nic nie znajdują i mam spokój b) tak jak wyżej tylko że coś znajdują - wtedy potrwa to o wiele dłużej Pozdrawiam
Gość mhtyl Napisano 15 września 2017 #6 Napisano 15 września 2017 Z tymi badaniami archeologicznymi chyba nie jest do końca tak jak pisze kolega Cezary. Bo gdyby tak było to już dawno by działkę przekopali. Kolega miał też działkę z takim oznaczeniem i sprawa dotyczyła archeologa ale przy robieniu wykopów pod fundament. Musiał powiadomić wybranego archeologa kiedy będzie kopał, on przyjechał, popatrzał sobie, skasował o ile dobrze pamiętam 800 zł i pojechał. gdyby podczas wykopów coś sie wykopało to wtedy archeolog przerywa prace i nakazuje przekopanie działki na koszt inwestora a znalezione skarby idą do państwa. To jest kolejny przykład jak człowieka państwo robi w bambuko, mam na myśli że inwestor płaci za wykopaliska a skarby musi oddać państwu.
jackersson Napisano 15 września 2017 Autor #7 Napisano 15 września 2017 13 minut temu, mhtyl napisał: Z tymi badaniami archeologicznymi chyba nie jest do końca tak jak pisze kolega Cezary. Bo gdyby tak było to już dawno by działkę przekopali. Kolega miał też działkę z takim oznaczeniem i sprawa dotyczyła archeologa ale przy robieniu wykopów pod fundament. Musiał powiadomić wybranego archeologa kiedy będzie kopał, on przyjechał, popatrzał sobie, skasował o ile dobrze pamiętam 800 zł i pojechał. gdyby podczas wykopów coś sie wykopało to wtedy archeolog przerywa prace i nakazuje przekopanie działki na koszt inwestora a znalezione skarby idą do państwa. To jest kolejny przykład jak człowieka państwo robi w bambuko, mam na myśli że inwestor płaci za wykopaliska a skarby musi oddać państwu. Z tego co wyczytałem w internecie ludzie mieli przypadki że czynności archeologiczne były wymagane do pozwolenia na budowę w ogóle. Scenariusz który opisałeś też ma miejsce w relacjach ludzi i jest to bardzo pozytywny scenariusz. Pytanie natomiast co się dzieje jak fundamenty kopie generalny wykonawca domu, kredyt na karku a tu nagle coś znajdują podczas wykopów...
Gość mhtyl Napisano 15 września 2017 #8 Napisano 15 września 2017 3 minuty temu, jackersson napisał: Pytanie natomiast co się dzieje jak fundamenty kopie generalny wykonawca domu, kredyt na karku a tu nagle coś znajdują podczas wykopów... To nie ma znaczenia, kto kopie, znaczenie ma aby nic nie wykopał, a jak wykopie to cóż, tylko współczuć.
jackersson Napisano 15 września 2017 Autor #9 Napisano 15 września 2017 7 minut temu, mhtyl napisał: To nie ma znaczenia, kto kopie, znaczenie ma aby nic nie wykopał, a jak wykopie to cóż, tylko współczuć. Miałem na myśli że lepiej przeprowadzić te badania przed budową niż w trakcie fundamwentów ma się okazać że tam coś jest
Gość mhtyl Napisano 15 września 2017 #10 Napisano 15 września 2017 Ale wtedy może okazać się że nic nie znajdziesz a wywalisz kupę kasy, z drugiej strony zaryzykujesz i możesz zaoszczędzić. O to czy muszą być badania przeprowadzone czy nie przed rozpoczęciem budowy dowiesz sie w gminie.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się