Skocz do zawartości

Porównanie 2 projektów


Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o porównanie tych 2 projektów domów:

1. Gabrysin B https://www.kbprojekt.pl/954/gabrysin-b

2. Mansardowy (bez garażu i sauny, sam dom) http://www.dworki-projekty.pl/mansardowy_z_sauna.html

 

Oba domy mają po około 300m2 powierzchni użytkowej. Przede wszystkim chodzi mi o wasze doświadczenia budowlane, który dom będzie trudniej zbudować? Który będzie droższy w budowie? A który droższy w utrzymaniu?

I który wam się bardziej podoba? :) 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza

szczerze, to żaden z nich mi się nie podoba. To taki typ budynku, którego w ogóle nie brałbym pod uwagę...jeden wielki mostek termiczny...ten z drugiego linku wygląda trochę lepiej pod tym względem....(tak kosztów budowy jak i potem utrzymania )

jesteś pewny, że potrzebujesz aż taki duży dom??

Link do komentarza

W momencie, gdy ktoś przedstawia projekt skomplikowanego domu o pow. 300 m2, raczej dziwi mnie pytanie "który będzie tańszy w budowie". Przy budżecie rzędu 800 tyś-1 milion różnice po 50 tyś między projektami to drobiazg.

 

Co do kosztów utrzymania - poproś biuro o współczynnik Eu (nie Ep, Ek) dla systemu grzewczego i będziesz wiedział.

Ale też dziwne pytanie u kogoś, kto ma niemal milionowy budżet na budowę domu. W tym momencie 500 zł/mc w jedną stronę czy drugą nie powinien robić problemu.

 

 

Gabrysin jest tandetny. Coś jak wiejski dom weselny. 

Drugi dom ma mnóstwo przestrzeni straconej na korytarze, ale bryła bardziej proporcjonalna.

 

Przy takim budżecie poszukałabym starego dworku do remontu - miałabym oryginał a nie kopię.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, uroboros napisał:

Nic dodać, nic ująć!

Tylko dworek - to konserwator, materiały, znające się na robocie ekipy i milion to za mało :bezradny:

Tylko na odrestaurowanie starych dworków można uzyskać niezłe dofinansowanie.

Link do komentarza
5 minut temu, uroboros napisał:

O tym nic nie wiem/nie wiedziałem :$:bezradny:

Oczywiście nie na wszystkie, na takie które łapią się jako zabytki. Bynajmniej kiedyś takie coś można było uzyskać i podejrzewam, że i dzisiaj też to jest.

Link do komentarza

Przede wszystkim dworki, pałace i zamki do remontu w gestii AR sprzedawane są ze zniżką sięgającą 90% wartości.

Poza tym można pisać wniosek do konserwatora zabytków o dofinansowanie remontu.

Te ułatwienia mają wynagrodzić wymagany przez konserwatora zabytków reżim remontowy.

 

Ale są też domy, które nie są wpisane do rejestru zabytków i wówczas remont jest prostszy. 

Wszystko jest lepsze od tego koszmarku - Gabrysina.  SARP powinien odbierać uprawnienia projektowe architektom za projektowanie czegoś takiego. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
    • Po pierwsze zastanów się skąd się ta para bierze i którędy przechodzi. Uważasz, że przechodzi przez strop? Pewnie jak czajnik włączysz na herbatę. Pytałem z czego ten strop, ale olałeś pytanie i odpowiedzi nie dajesz.  Sorry, ale skoro wiesz lepiej to działaj jak chcesz.
    • Zawsze myślałem, że ideą ocieplenia stropu jest PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ, czyli membrana pierwsza, warstwa wełny (w nowych rozwiązaniach aż dwie warstwy wełny: jedna między krokwiami, druga pod krokwiami na specjalnych wieszakach), obowiązkowa szczelina wentylacyjna 2,5 - 3 cm, membrana druga, blachodachówka. Czy pełne deskowanie nie zakłóca tej paroprzepuszczalności? Piszę o tym, bo mieszkam domu szeregowym i na I piętrze w przedpokoju mamy strasznie zimno, mimo sporego grzejnika żeliwnego, toteż docieplenie strychu to dla mnie priorytet. Kolega Redaktor wspomniał o przypadkach uszkodzenia więźby po zastosowaniu wełny między krokwiami. Czy ktoś z sz. Kolegów ma jakieś podobne doświadczenia? Czy to przypadkiem nie wynika w 100 % z podstawowego błędu jakim jest pominięcie szczeliny wentylacyjnej?   I druga sprawa: co jest tańsze: ocieplenie dachu wełną, czy stropu? Zaznaczam, że obie ww. czynności chcę wykonać sam na podstawie filmów instruktażowych i poradników producentów.   Maciek Linki: www.isover.pl/porady/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze infodeweloper.pl/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze-welna-mineralna-kompletny-poradnik-krok-po-kroku
    • Cześć, Mam problem z plamami po malowaniu na płytach karton gips. Pojawiły się na suficie i ściance coś jakby plamy. Tak właściwie wyskoczyły one po "podmalowaniu" farbą uzupełnień pęknięć akrylem. Przed samym malowaniem ściany były gruntowane i nałożone 3 warstwy farby, głównie wałkiem. Nie było plam, wyskoczyły one po ponownym malowaniu tam gdzie poprawiałem pęknięcia gk. Próbowałem już pojawiające się plamy zakryć przy wykorzystaniu szlifowania papierem ściernym, ponownym gruntowaniem miejscowym i na nowo malowaniu tych miejsc. Niestety za każdym razem pojawiają się widoczne plamy.    Zastanawiam się czy jeśli zagruntuje całość powierzchni ściany i pomaluje na nowo to uda się to poprawić? Ewentualnie jakie rozwiązanie spróbować 
    • Witam wszystkich te balkony od początku  do konca to moja robota  w razie pytań doradze 698 028 376  pracuje tylko na terenie  Małopolski. Okucia w łuku wyginam na wymiar na warsztacie i wysyłam kurierem lub odbiór osobisty. Podłorze  wykonuje z mębramy Protan którą zgrzewam do blachy hps 200. 20241031_114903.heic 20240606_123312.heic 20240229_162709.heic 20230727_182717.heic 20230215_150931.heic 20230331_172215.heic 20240327_160716.heic 20231010_122920.heic
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...