Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry 

Jestem tu nowy na tym forum. Buduję garaż dwustanowiskowy i w związku z tym mam pytanie .Projektant w moim projekcie postawił wymiary 2400x2200 dla bram jakie powinny być wymiary bramy dla takich wymiarów?. Czy można zastosować 1 bramę dłuższą np 5000x2200 . Czy segmentową czy uchylną?. Jaka byłaby cena + montaż

Link do komentarza

Jak rozumiem to w projekcie masz garaż dwu stanowiskowy i zaprojektowane masz dwie bramy a chciałbyś mieć jedną 5 m X 2,2 m, a wymiar 2,4 m X 2,2 m to wymiar bramy czy wymiar otworu? Najlepiej byłoby gdybyś wkleił projekt domu a dokładnie fragment garażu, bo chcąc zastosować tak długą bramę 5 m musiałbyś zrobić podciąg a to wiąże sie z wizytą u projektanta, ale jest to jak najbardziej wykonalne.

Link do komentarza

W zasadzie masz podany wymiar bramy garażowej jak również wymiar drzwi, ale jeżeli chodzi o otwory drzwiowe to zawsze robi sie większe/szersze, co do wymiar ów jakie ma mieć otwór pod bramę garażowa nie wiem czy robi sie otwór na styk czy też większy. Jeżeli nie dowiesz sie tu od experta to zadzwoń do punktu gdzie handlują i montują takie bramy i tam zapytaj jaki powinien być wymiar otworu pod bramę garażową.

Co do rodzaju to wydaje mi sie że  przy rozmiarze 2,4 X 2,2 brama mogła by być uchylna ale również i segmentowa, natomiast przy wymiarze 5 X 2,2 to w rachubę wchodzi już tylko brama segmentowa.

Jeżeli chciałbyś dać jedną bramę to tak jak pisałem musi to zmienić projektant i zamiast nadproży zaprojektować podciąg.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

W tym przypadku lepiej zastosować jedną bramę większą, dwustanowiskową.
Szerokość bramy 240cm, przy obecnych rosnących gabarytach
samochodów, może nie gwarantować komfortowego wjazdu do garażu.
Standardem w bramach do pojedynczego wjazdu jest raczej wymiar 260cm.
Zastosowanie jednej bramy to też niższe koszty montażu oraz samego produktu.
Po więcej informacji dotyczących doboru wymiarów, ceny i montażu zapraszamy do najbliższego punktu sprzedaży -> http://www.wisniowski.pl/gdzie-kupic.

 

Wypowiedź: Marcin Strzelec, Menedżer Grupy Produktowej Bramy Garażowe i Stolarka

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...