Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna wywiewna


Recommended Posts

36 minut temu, Pomocnik napisał:

mam w mieszkaniu zainstalowaną wentylację mechaniczną wywiewną w łazience i kuchni.

Po prostu mówiąc masz zamontowane wentylatorki w kuchni i w łazience, czyż nie?

A w którym  miejscu masz aktualnie wlot do tej "wentylacji mechanicznej"? na suficie, na ścianie pod sufitem?

Wiadomo, że musisz zachować ciągłość wylotu, więc jeśli na drodze ma znaleźć się płyta g/k stanowiąca sufit - musisz zrobić kratkę i - żeby wentylator ciągnął to co miał ciągnąć - należy wstawić odcinek rury, czy to spiro, czy też jakiejś plastikowej, może być o przekroju prostokątnym, tak aby zmieścił się pod sufitem.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Pomocnik napisał:

mam w mieszkaniu zainstalowaną wentylację mechaniczną wywiewną w łazience i kuchni. w kuchni jest wyłącznik. Chcę w kuchni zrobić sufit podwieszany. pytanie: czy montując sufit będę potrzebował zainstalować jakieś kanały z kratkami wentylacyjnymi?

Powinieneś tak zrobić, by mieć później dostęp do kanałów bez demontażu calego sufitu - dla czyszczenia, konserwacji.

Kratki i kanały też muszą być - kanał nie może być przerwany - -  chyba że to sufit w jakiś sposób ażurowy, pozwalający na cyrkulację powietrza do wentylacji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...