Skocz do zawartości

Jaką wiertarkę udarową kupić?


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...

Ciężko udzielić pewnej odpowiedzi na to pytanie jeśli nie określiłeś do jakiego przeznaczenia wiertarki poszukujesz. Pierwszym czynnikiem na jaki należy zwrócić uwagę jest moc. Do ciężkich prac budowlanych nie nada się nic poniżej 1000 W (w zasadzie od 1300W zaczynają się wiertarki do prac ciężkich) warto by były wtedy wyposażone w mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe oraz obrotowy szczotkotrzymacz. Do podstawowych prac w domu wiertarki zaczynają się już od 600 W i rzeczywiście często tyle wystarczy. Wtedy dobrze zwrócić uwagę na wykonanie obudowy, wygodę (dodatkowa rękojeść, jej wykonanie) oraz oczywiście możliwość regulacji obrotów.Jeśli interesują Cię wiertarki w cenie podobnej do podanej przez Ciebie na stronie Bosch GSB 13 RE , polecalibyśmy nieco mocniejszą (nie 600, lecz 750 W) GSB 16 RE, gdyż jeśli przyjdzie wiercić otwór np. w żelbecie, ta poradzi sobie lepiej.

Link do komentarza

Powyżej masz wszystko dokładnie opisane, również podłączam się do opinii,ze warto zainwestować w mocniejszy sprzęt i narzędzia, powiedzmy od 1300W wzwyż co zapewni Ci wyższy komfort i efektywność pracy, nawet jeżeli chodzi o domowe zastosowanie, potem będziesz narzekał na mala moc, więc nie bierz niczego poniżej 1000W. Ostatnia kwestia: jaki budżet posiadasz na ten zakup?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...