Skocz do zawartości

Maskowanie rur w łazience


Grafi92

Recommended Posts

Napisano

Witam.

Kilka miesięcy temu zakończyłem remont w mieszkaniu. Niestety, ale niedawno pojawiły się problemy, który wynikały z mojego braku doświadczenia. Zostały położone kafelki w łazience przy rurach z centralnego ogrzewania. Pomiędzy rurami, a kafelkami została nałożona fuga. W zimie dwie całe kafelki pękły z powodu gorących rur. Kilka dni temu wymieniłem te kafelki i odpowiednio zabezpieczyłem aby tym razem rury miały jak pracować. Jednak nie bardzo mam pomysł na wykończenie tego. Na dole dodałem kawałek rury, który izoluje kafelki od rur z centralnego. Nie wygląda to zbyt ładnie i chciałbym to zamaskować. W mieszkaniu zastosowałem w rozetki na wykończeniach rur, ale w tym przypadku jest problem, ponieważ rury z centralnego mają około 7cm średnicy. Nie znalazłem rozetek, które pasowałyby na takie rury. W jaki sposób mógłbym to wykończyć?

W załącznikach przesyłam zdjęcia rur.

20170227_070305.jpg

20170227_070313.jpg

Napisano

Obuduj to gipsokartonem na konstrukcji, tylko na dole i góry musisz wstawić kratki dla obiegu ciepła. Na gipsokarton naklej nowe płytki. Oczywiście, pociąg calość aż do winkla.

Jak tak zrobiłem u siebie, działa drugi sezon.

Napisano

Dziękuję za odpowiedzi.

Możliwe, że źle napisałem. Same rury w żaden sposób mi nie przeszkadzają. Niech sobie będą odkryte. Bardziej nie podoba mi się połączenie rur z podłogą. Muszę zostawić przy kafelkach trochę przestrzeni (pomiędzy rurą, a kafelką) i dlatego chcę to na dole zamaskować.

Myślałem o czymś takim, ale musiałbym znaleźć to na rozmiar rury około 7cm (a nie spotkałem się z takim nigdzie):

http://www.sklep.tokmet.pl/rozeta_do_rury_fi_16_mm-4859i

 

Napisano

Coś Mi się wydaje że średnica tych rur to jeden cal czyli 25mm . Na pewno nie jest to jak podajesz 7 cm.  Zmierz suwmiarką. https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panel-deski-parkiety-klej-listwy-akcesoria-do-podlog/rozety-podlogowe/rozeta-maskujaca-do-rur-pojedyncza-biel-fi-26  Jeśli nie znajdziesz nic pasującego w sprzedaży odwiedź zakład ślusarski z tokarką niech wytoczą Tobie pierścienie z mosiądzu przetniesz je na pół i wkleisz i po klopocie.

Napisano
Dnia 27.02.2017 o 13:10, janusz13 napisał:

 Mam w kuchni zamiast grzejnika rurę o średnicy 5 cm i wierz mi jest to kawał grzmota.

Może i masz rację, tym niemniej, podtrzymuję radę obudowania. Rury są po prostu brzydkie, mają nierówną powierzchnię i ja bym je zakrył całkowicie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...