Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...

Należy najpierw znaleźć powód tego, że grzejniki są „niewydolne”. Może się okazać, że powód leży po stronie innej niż sam grzejnik i jego wymiana nie przyniesie oczekiwanego skutku. 

Jeśli przyczyną okaże się sam grzejnik – inne zostaną wyeliminowane - to najlepiej zacząć od czynności jak najmniej inwazyjnych,  gdyż podjęte działania mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. Dlatego zamiast wymiany grzejników w pierwszej kolejności warto np. spróbować wypłukać grzejniki. Użyte w pytaniu określenie „stare” sugeruje, że instalacja jest wykonana z materiałów tradycyjnych - żeliwo, stal. Możliwe, że spadek mocy wynika z niewystarczającego przepływu przez grzejnik. Przyczyną tego może być osad zebrany w dolnej części grzejnika. Po wypłukaniu grzejników przez instalatora może się okazać, że uzyskają one wymaganą moc. Funkcjonalnie grzejniki aluminiowe i stalowe można traktować prawie jako równoważne.

Jeśli wymiana grzejnika okaże się konieczna, to do wymiany w instalacji w układzie tradycyjnym (podłączenia boczne od pionów) z grzejników panelowych nadają się te z podłączeniami bocznymi np. typu Compact. Do wymiany za grzejniki żeliwne o wysokości 600 mm dedykowane są specjalnie grzejniki o takim samym rozstawie podłączeń czyli grzejniki wysokości  h=550 mm np. C22-550-… lub C33-550-…

Jeśli zależy na efekcie wizualnym można zdecydować na grzejniki z płaskim frontem dekoracyjnym np. Plan Compact FC22-550-… lub FC33-550-…

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...