Skocz do zawartości

Glazura bez tynku na porothermie


Recommended Posts

Witam,

W nowym domu z jakiegoś powodu nie ułożono tynków w łazienkach. Zastanawiam się teraz co z tym zrobić. Czy można układać glazurę bezpośrednio na gołym porotheremie? Ściany trzymają pion ale jest też trochę instalacji elektrycznej, które mogły trochę utrudnić układnie płytek. Wie może ktoś jak podejść do przygotowania takiego podłoża pod płytki? Wyżłobienia porothermu potraktować jakąś zaprawą wyrównawczą?

Czy raczej powinno się otynkować te ściany lub wyłożyć k-g?

 

 

 

 

Link do komentarza

Mijaj z daleka pomysły wykończenia łazienki na płycie g/k, jeśli naprawdę nie jest to konieczne...

Masz równą ścianę to po co kombinować - szkoda kasy i roboty!

Instalację elektryczną wpuść w ścianę, tak jak piszesz - wyrównaj zaprawą wyrównawczą - i po zagruntowaniu głęboko penetrującym gruntem oraz położeniu hydroizolacji w wymagających tego miejscach klej płytki. Jeśli jednak są większe nierówności ścian, to położyłbym cienką warstwę tynku cementowo-wapiennego - tak 5-10mm - i na to dopiero hydroizolacja i płytki

Chociaż jak sie tak zastanowiłem, to z instalacją pogadaj z dobrym elektrykiem, zanim zaczniesz coś robić...

Link do komentarza
1 godzinę temu, gaspode2 napisał:

 czy klej do glazury przyklei się bez problemu do porothermu?  Trzeba jakiś specjalny lub elastyczny klej?

Dobry klej przyklei się do niemal wszystkiego - takim np Atlasem PLUSEM kleiłem (po potraktowaniu gruntem sczepnym) płytki na stare płytki.

 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Szanowny Panie, jeżeli ściany są równe to tak jak pisze forumowicz @stach- wystarczy wpuścić instalację elektryczną w ściany i wyrównać powierzchnię masą naprawczą, np. Knauf M1 Repair http://knauf.pl/produkty/knauf-m1-repair- Po wyschnięciu, powierzchnię należy zagruntować środkiem głęboko penetrującym, który poprawi przyczepność, np. Knauf Universalgrund http://knauf.pl/produkty/knauf-universalgrund- Następnie może Pan już kleić płytki – proszę tylko pamiętać o doborze odpowiedniego kleju w zależności od rodzaju płytek, które Pan wybierze. Inny klej sprawdzi się przy małych formatach kafli, inny przy płytkach wielkoformatowych. Więcej na ten temat może Pan przeczytać na naszej stronie http://knauf.pl/porady/jak-wybrac-odpowiedni-klej-do-plytek.

Jeżeli nie chce Pan układać płytek na całej ścianie, to wtedy może Pan albo otynkować powierzchnię – rekomendujemy zastosowanie tynku cementowo-wapiennego, albo wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe.

Jeżeli będzie Pan miał jeszcze jakieś pytania, to bardzo chętnie na nie odpowiemy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jednak jest, bo nie ma innego powodu. Ja mam w łazience futrynę papierową. Tak jak wszystkie inne w mieszkaniu. I mam ok. Ale u mnie prysznic jest prysznicem, a nie sauną. Dzieci próbowały mi robić parówkę przy okazji mycia się, ale zapowiedziałem, że obciążę kosztami (dorosłe są) i się skończyło. Kontroluj wilgotność w łazience higrometrem.  
    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...