Skocz do zawartości

Posadzka na stronie kleina


Recommended Posts

Witam,

Chcę zrobić posadzkę na strychu na ktorym strop jest typu klein. Stalowe belki grubości ok 15cm + cegły z dziurami położone na płasko. Postanowiłem, że zrobię posadzkę z perlitobetonu, aby nie obciążać stropu. Między belki stalowe chcę położyć styropian podłogowy ok (8-10cm). Następnie zalać to warstwą 5-7cm perlitobetonu.  Czy takie rozwiązanie jest poprawne i dobre? 

Link do komentarza

Wg. mnie rozwiązanie dobre ale co będzie na tej posadzce później?

Perlitobeton (jeszcze ważne jaki lżejszy czy cięższy?) będzie stosunkowo lekki (250-850kg/m3) ale nie wiem czy 5cm to nie za cienka warstwa. 

Z kolei wylewka anhydrytowa będzie trochę cięższa ale wystarczy dać jej 35-40mm a wytrzymałość na ściskanie może mieć większą.  Wszystko zależy od tego jakiego perlitobetonu chcesz użyć.

PS

Nie wspominam o przewodzeniu ciepła, bo chcesz dać tam 10cm styropianu więc jest to bez znaczenia,

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź! Perlitobeton chce dać raczej cięższy, bardziej te 7cm. Wylewka raczej by była dużo cięższa a nierówności mogą też być za duże na ten typ wylewki. Na posadzce będą raczej później panele/deski warstwowe, a w jednym pomieszczeniu płytki. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...