Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Zamierzam obić stary drewniany dom nową szalówką drewnianą. Jak to zrobić?

Recommended Posts

Zamierzam obić stary drewniany dom nową szalówką drewnianą. Nie zdecydowałem się jeszcze, czy będę też go ocieplał, dlatego chciałbym uzyskać poradę, jak to zrobić, gdy będę montował deski na izolacji lub bez niej.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/porady/18133-zamierzam-obic-stary-drewniany-dom-nowa-szalowka-drewniana-jak-to-zrobic

Cytat

Zamierzam obić stary drewniany dom nową szalówką drewnianą. Nie zdecydowałem się jeszcze, czy będę też go ocieplał, dlatego chciałbym uzyskać poradę, jak to zrobić, gdy będę montował deski na izolacji lub bez niej.

Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/porady/18133-zamierzam-obic-stary-drewniany-dom-nowa-szalowka-drewniana-jak-to-zrobic

Zgadza się, ocieplenie najlepiej wełną mineralną.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Hej,   Zamierzam zakupić działkę, ale jestem zielony w tych tematach i nie chciałbym się naciąć na ukryte koszty. Mam na oku działkę, do której doprorwadzony jest prąd ( jest skrzynka na działce ), natomiast właściciel powiedział, że jeśli chodzi o wodę, kanalizację i gaz to znajduje się w drodze około 75m dalej. I teraz pytania:   1. Jeśli chciałbym doprowadzić wszystkie media do działki, to koszty ponosze ja? Ktoś mi mówił, że za dociągnięcie mediów do granic działki ja nie płacę, a tylko za zrobienie przyłączeń do budynku, i że jest to koszt rzędu 20 tyś za wszystko. 2. Jak duże są to koszty? Jestem w stanie to w jakiś sposób dokładnie zweryfikować przed kupnem? 3. Czy jeśli kupiłbym działkę, to mógłbym od razu dociągać do niej media, nie mając jeszcze projektu i pozwolenia na budowę?   Troche nie rozumiem motywu 'uzbrojonej działki' , w niektórych ogłoszeniach ludzie piszą, że działka jest uzbrojona, a wszystkie media są w drodzie przy działce, natomiast widziałem też ogłoszenia, gdzie ponoć wszystkie media są na działce - zastanawia mnie natomiast jak mogą być wszystkie przyłącza jeśli nie ma budynku. 
    • Gość Den
      Jestem0 wykonawcą a jak czytam te stawki to mam taki pomysł niech robi to ten co napisał jakie są tego koszty. Wylewanie chudziaka i termoizolacja 30 zł m2 jaja jakieś.
    • co to znaczy zrobił ścianę? Pokaż fotkę 
    • Nie powinien zobaczyć ani grosza , w dodatku powinien zwrócić za zmarnowany materiał .
    • Witam czy jeśli fachowiec nie zrobił ściany tak jak było to uzgodnione wręcz przeciwnie efekt końcowy jest gorszy niż przed zaczeciem to czy placiliscie mu cokolwiek?pozdrawiam  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...