Skocz do zawartości

Problem z izolacją poziomą ścian


msroka

Recommended Posts

Napisano
Witam.Mam problem z izolacją poziomą ścian , ponieważ majstry zalały chudziaka wyżej niż jest izolacja (mieszkanie parterowe).Co w takiej sytuacji zrobić?Znajomy budowlaniec mówi ,że tak nie może zostać i doradza kucie chudziaka i wylanie nowego z 5 cm niżej żeby odsłonić izolację i połączyć izolację masą bitumiczną z nowym chudziakiem .Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Napisano
Bo tak jest jak się wylewa chudziaka po postawieniu ścian, wtedy nie dość, że w każdym pomieszczeniu inna wysokość to jeszcze pojawiają się takie kwiatki jak tu opisywany.
Jak fachmany zawaliły to n ie kują i pokrywają ze własnych środków jak nie umieją używać poziomicy i sznurka traserskiego.
Przecież jak wylali Ci wyżej niż powinni to skutkuje to tym, że będziesz miał pomieszczenia niższe niż w projekcie zakładając, że kolejne warstwy dasz tak jak przewiduje projekt, a jak będziesz chciał uzyskać wysokość z projektu to będziesz musiał odchudzić ocieplenie podłogi a to nie za bardzo jest wskazane.

A jak u Ciebie z poziomem wód gruntowych?
Napisano (edytowany)
Poziom wód gruntowych niska ,ale boję się o opady bo jak chudziak podciągnie to ze ścianami lipa.No i izolacja na chudziaku już nie będzie zrobiona na zakład bo miała być papa docelowo ;( Edytowano przez msroka (zobacz historię edycji)
Napisano
Zresztą co tu dużo gadać, po mojemu jak pisałem, zpaprali robotę to niech naprawiają.
Nie wiem czy to coś pomoże ale gdyby przy ścianie odkuło się taki margines 5-10 cm aż do izolacji poziomej a potem położyć papę pionowo do ściany na zakład z tą izolacją, potem zalać betonem i po tym tą papę ze ściany położyć na chudziaka to niby ciągłość izolacji by była, ale jak to się będzie miało do wytrzymałości posadzki nie wiem.
To tylko taka czysto teoretyczna porada.
Napisano
Na utworzenie izolacji na zakład po skuciu podkładu raczej trudno liczyć, gdyż papa, folia ulegną uszkodzeniu podczas demontażu. W praktyce również prawidłowo wykonana izolacja pozioma z czasem często ulega przerwaniu na skutek osiadania budynku.

W opisanej sytuacji problem rozwiąże wycięcie rowka wzdłuż ścian wstawienie papy, folii chroniącej przed bocznym podsiąkaniu, wypełnienie szczeliny np. zaprawą wodoszczelną, bitumem, a następnie ułożenie izolacji podpodłogowej wywiniętej na ściany do poziomu docelowej podłogi.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...