Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Wpływ wysokości na hałas z kanalizacji

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Mieszkam w segmencie. Przez mój salon zlokalizowany na parterze przebiega pion kanalizacji fi100. Rura zainstalowana jest bez żadnej izolacji i przykryta warstwą zaprawy i tynku, maksymalnie 5 centymetrową. Do tegoż pionu przyłączona jest toaleta (miska ustępowa) sąsiedniego lokalu na 1 piętrze. Sąsiad chce się rozbudować i dołożyć kolejną miskę ustępową tym razem na 2 piętrze. Już w tej chwili mamy duży dyskomfort gdyż słyszymy to co spływa z jego wc. Po rozbudowie , boję się, że hałas od spływających nieczystości bądź co bądź z wysokości dwa razy większej, będzie nie do wytrzymania. Proszę o opinię specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ograniczenie hałaśliwości instalacji kanalizacyjnej wymaga podjęcia działań kompleksowych, gdyż na ich powstawanie jak i rozchodzenie się wpływa wiele czynników. Samo podwyższenie spływu nie musi zwiększyć hałaśliwości jednak warto przynajmniej zadbać o wyciszenie osłaniając rurę ekranem dźwiękochłonnym (np. stelaż, wełna, płyta g-k).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Jeśli ten pion fi 100 rzeczywiście jest tylko zamurowany i otynkowany, a nie izolowany akustycznie do ściany (chociażby przez owinięcie np. wełną mineralną), to samo obudowanie stelażem wypełnionym wełną niewiele pomoże, bo i tak "gra" cała ściana... Ja osobiście odsłoniłbym ten pion, zaizolował - czyli wypełniłbym przerwę pomiędzy ścianą a rurą wełną i dopiero wtedy -po zamurowaniu - wykonał ozdobny filarek z jakimiś podświetlonymi półeczkami na książki czy inne "kurzołapki" , a to dlatego, żeby warstwa izolacyjna była w miarę gruba. Jako izolacji nie stosowałbym pianki, tylko właśnie wełnę.

Sąsiad nie będzie wnikał w Twoje "odczucia akustyczne", więc będziesz musiał zrobić coś sam icon_confused.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...