Skocz do zawartości

Jak połączyć taras z domem?


Qubacen

Recommended Posts

Napisano

Dorośliśmy już do tematu "taras". W związku z tym pytanie moje jest takie: jak połączyć taras z kostki z domem? Chodzi mi o to, że dom jest ocieplony: fundamenty stryro5cm, bloczki styropianem 15cm. Chciałbym aby przejście z domu na taras było równe albo prawie równe. Czyli co sypię gruzu do poziomu powiedzmy 30cm poniżej planowanej wysokości tarasu, potem 10cm piachu z cementem i uklepuję i układam na tym kostkę. Ale co z miejscem "wyjścia/wejścia" na taras? Odcinam ten styropian i zastępuję go np 2cm płytą ze styroduru? Czy jak to się robi?
Zdjęcie poglądowe:

DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

Użyj blachy ozdobnej lub płytki gresu po obniżeniu styropianu. Pamiętaj o lekkim skosie.


Ale dalej nie wiem jak to ma być. Znaczy co podcinam styropian w dół o grubość płytki/kostki i na tym podciętym styropianie bezpośrednio kładę taką płytkę? Nie potrzeba tego jakoś wzmacniać?
Napisano
Moim zdaniem to się nie ma prawa utrzymać.
Ja bym wyciął styropian na odcinku drzwi tarasowych i zastąpił go cieńszymi płytami z polistyrenu ekstrudowanego, które trzeba by porządnie przykleić i ewentualnie przykotwić.
Napisano
Właśnie tak mi się wydaje, że muszę wyciąć około 9cm styropianu, w to miejsce wkleić płytę xps albo insze coś "cienkiego". Potem wylać 4cm płytę betonową która z jednej strony oprze się na nadsypanym gruzie a z drugiej strony na podciętym styropianie na to nasypać około 1 cm piachu i na tym już docelowo układać kostkę.

Kurcze wszyscy tu mają domy z tarasami i nikt nie pamięta jak takowy dorabiał?
Napisano
Styropian w takiej ilości nie jest potrzebny, bo taras też jest swego rodzaju ociepleniem.

Z tą wylewaną płytą się zastanów - czy jest konieczna?
Wydaje mi się, że w tym miejscu powinien wystarczyć dobrze ubity zagęszczarką tłuczeń (gruz może się z czasem utlenić i obsunąć).
Przy kostce nie masz zresztą z tym większego problemu, bo jak co, to ściągniesz sobie część kostek, uzupełnisz ubytek w podłożu piaskiem i możesz wstawiać kostki z powrotem.

Ja robiłem u siebie podobnie i taras stoi 4-ty rok icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry,   Cześć, szukam właśnie sobie jakiegoś projektanta/firmy, która zaprojektuje mi mieszkanie. I interesuje mnie nadzór inwestorski. Mieszkanie w Warszawie - 67 metrów  - Firma 1 - projekt 19430 PLN(290 p m2) + nadzór 11250 PLN(4500 za miesiąc) - Firma 2 - projekt 13400 (200 m2) + nadzór 13400 PLN (200 za m2)   Waszym zdaniem - dużo - za mało? jak to stoi rynkowo w Warszawie.  
    • Naprawa podłogi olejowanej produktem Osmo jest stosunkowo prosta, ponieważ jedną z największych zalet olejowanych powierzchni (w przeciwieństwie do lakierowanych) jest możliwość miejscowej renowacji bez konieczności cyklinowania całej podłogi. Oto jak krok po kroku naprawić olejowaną podłogę Osmo: 1. OCENA USZKODZENIA Drobne zarysowania lub matowość – wystarczy odświeżenie powierzchni. Głębokie rysy lub plamy – konieczne będzie miejscowe szlifowanie i ponowne olejowanie. 2. CZYSZCZENIE PODŁOGI Użyj środka Osmo Wisch-Fix (koncentrat do czyszczenia i pielęgnacji podłóg olejowanych), by usunąć brud, tłuszcz i resztki poprzednich środków pielęgnacyjnych. 3. MIEJSCOWA NAPRAWA (punktowa renowacja) Jeśli masz do czynienia z lokalnymi uszkodzeniami (np. rysa, plama): Delikatnie zeszlifuj uszkodzone miejsce drobnym papierem ściernym (np. 180–240). Oczyść pył – najlepiej odkurzaczem lub ściereczką z mikrofibry. Nałóż cienką warstwę odpowiedniego oleju Osmo (np. Osmo TopOil, Osmo Olej do Podłóg lub Hardwax-Oil – ten sam, którym była wcześniej olejowana podłoga). Pozostaw do wyschnięcia (ok. 8–12 h). W razie potrzeby powtórz. Uwaga do w/w - nowość w ofercie Osmo 1. środek do usuwania plam 2. pasta do usuwania rys 4. ODŚWIEŻENIE CAŁEJ PODŁOGI (jeśli całość wygląda na zużytą) Użyj Osmo 8019 (do usunięcia trudnych plam) oraz Osmo Olej do Renowacji np. 3079: Umyj całą podłogę Intensywnym środkiem myjącym nr 8019. Nałóż cienką warstwę renowacyjnego oleju Osmo za pomocą pada lub szmatki np. 3081. Poleruj do równomiernego rozprowadzenia. Pozostaw do wyschnięcia. Nie ma potrzeby całkowitego szlifowania ani zdejmowania starych warstw, co oszczędza czas i materiał. Wskazówki: Zawsze wykonuj próbę na niewidocznym fragmencie. Używaj tylko oryginalnych produktów Osmo, ponieważ są one ze sobą kompatybilne. Unikaj stosowania zwykłych środków czystości – mogą zniszczyć powierzchnię olejowaną.
    • Bez przesady... Przecież to na pierwszy rzut oka ten "przepis utylizacji" wygląda nacytat/zrzut ekranu z FB...
    • Ale innym czytającym sugerujesz że ja manipuluję. To jest niezbyt uczciwe.
    • Nie ma żadnej zabudowy, również działka na sprzedaż lecz ona względem sąsiada tego z lewej strony jest jakieś 5 m poniżej bo myśleliśmy nad nią również ale niestety dla nas jest zbyt nisko.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...