Skocz do zawartości

Dom energooszczędny w technologii drewnianej


Recommended Posts

Napisano
Czy ktoś z was mieszka może już w takim domu albo chociaż miał z tym coś do czynienia?
Zastanawiam się nad zakupem, bo w naszej okolicy powstaje osiedle takich domków.
Ponieważ jednak jest to nowość, ludzie raczej nieufnie do tego podchodzą, choć deweloper zachęca o 60% mniejszymi kosztami utrzymania takiego domu.
A jak jest z jego trwałością i ogólnie jakie ma wady i zalety?
  • 5 miesiące temu...
Napisano
Podstawowym problemem z domami szkieletowymi w Polsce jest nieumiejętność ich prawidłowego wykonania przez wykonawców. Dodam do tego, że najlepiej jest ogrzewać je systemami powietrznymi, bo takie domy mają niską akumulacyjność cieplną ścian i bardzo szybko traca ciepło (mimo dobrej izolacji). Sprawdzone systemy są oparte na materiale ceramicznym + system ociepleń np. z gwarantowanym styropianem Knauf Therm.
Napisano
Obiekty szkieletowe (domy) tworzone są nie rzadko z bali z drzew iglastych. To popularne i najczesciej stosowane rozwiazania, trzeba na pewno postawic na solidny szkielet, zastosowaać wełne mineralną do ocieplenia wnętrza (ale nie tylko!) i wykonać odpowiednią elewacje, mówi się, że dobrze skonstruowany taki dom trzyma ciepło i można z niego korzystać przez bardzo długi czas - bez remontów.

Dlatego nasuwa się jedno sformowanie: odpowiednia technologia!

Dobrze zostało zauwazone, że budowa oparta o te materiały to oszczędnosc, mozna jedynie dodać, że kolejna zaleta jest szybkość i generalna łatwość budowy, nie mowiac o ekologii.

Jeszcze na myśl może sie nasunąc prosty wniosek, że domy takie latwo mozna przebudować, dobudować, łączyć, a nawet przenosic (transportowac), i kuć scian nie trzeba.
wybor nalezy do Ciebie
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Została bym przy nieufnym nastawieniu icon_smile.gif Developerzy mają w zwyczaju przesadzać żeby sprzedać produkt, w tym przypadku dom. Myślę, że jakaś ściema. Koszt utrzymania domu najbardziej zależy od liczby mieszkańców i technologii ogrzewania. Nie sądzę, aby tam był jakiś cud technologiczny dający tanie utrzymanie.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Koszt utrzymania (a w zasadzie głownie to koszt ogrzania) zależy przede wszystkim od poziomu izolacyjności budynku i w drugiej kolejności od sprawności i technologii ogrzewania. Dlatego też bardzo ważne jest stosowanie wysokiej jakości materiałów izolacyjnych oaz ich prawidłowy montaż. Pomocny w tym może być poradnik prawidłowej izolacji wielu elementów budowanych , dostępny na stronie producenta http://knauf-industries.pl/program,showroo...stosowania.html.
  • 4 miesiące temu...
Napisano
Dnia 30.03.2016 o 06:53, szeptucha napisał:

A jak jest z jego trwałością i ogólnie jakie ma wady i zalety?

Jedna z wad to taka, ze w lecie może być w nim za ciepło - czyli wymaga klimy. Domy z cegly sa w stanie zakumulowac więcej chłodu (np. w nocy) i oddać ten chłód w dzień - stąd chłodne stare kamienice.

Druga wada - to  taka, że szkieletowy jest mniej trwały niż dom murowany (no chyba że to dom z bali. Ale jeśli z bali, to znowu palny. Dodatkowo domy drewniane są impregnowane przeciw wilgoci, szkodnikom - ale nie wiadomo, na ile to działa na ludzi w srodku i jak długo?

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Witam, 

Mieszkam w domu szkieletowym i nigdy nie wczytywałam się co oddaje bardziej ciepło a co je zatrzymuje, mam użyte energooszczędne materiały  (podstawa wełna na elewację a nie ten głupi szary styropian bo on zaparza konstrukcje!!!!) Jestem zadowolona przede wszystkim z czasu powstania tego domu (razem z fundamentem 3 miesiące) metraż to 110 m2, ogrzewanie podłogowe gazowe, koszty miesięcznego utrzymania domu to 100 prąd, 120 gaz i 80 woda więc nie wiem czy to dużo ale mam rachunki niżesz niż w poprzednim domu.

 

Napisano
Dnia 27.02.2017 o 11:12, Anna-1989 napisał:

Mieszkam w domu szkieletowym i nigdy nie wczytywałam się co oddaje bardziej ciepło a co je zatrzymuje, mam użyte energooszczędne materiały

Nie potępiam domu szkieletowego - 

 

Dnia 30.03.2016 o 06:53, szeptucha napisał:

A jak jest z jego trwałością i ogólnie jakie ma wady i zalety?

Takie było pytanie na poczatku - więc odpowiedziałem, co myślę, co wiem - akurat  minusach. Każda technologia ma swoje wady, a część technologii ma też zalety. Rzeczywiście napisałem o dwóch wg mnie wadach - ty piszesz o zaletach.

OK - razem odpowiedzieliśmy na ww pytanie - i tak niewyczerpujaco!:icon_biggrin:

pozdrawiam i fajnie że ci się dobrze mieszka!

Napisano

Jeśli dom w technologii szkieletowej, to raczej nie od dewelopera. Oszczędzają na materiałach i często nie znają technologii. Lepiej poszukać jakiejś doświadczonej firmy, która się w tym specjalizuje. No bo trzeba wiedzieć, jak i gdzie umieścić wiatroizolację, termoizolację, paroizolację i tu czasem wiedzy brakuje. A już nie wspomnę o tym, jak czasem układają w takich domach elektrykę. Znajomy projektant mówił mi o przypadku prowadzenia nie nadających się do tego przewodów YDY na ścianach zewnętrznych budynku, no bo przecież bruzd nie ma jak zrobić w ścianach a wewnątrz klientom się nie podoba ;)

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Napisano

O wyeliminowaniu słyszalności dźwięków w środku domu szkieletowego trzeba pomyśleć już na etapie budowy domu, planując stosowanie np. specjalne podkładki amortyzujące uderzenia pod legary.

  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Witam, 

Do ogrzewania budynku energooszczędnego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie gruntowej lub powietrznej pompy ciepła współpracującej z ogrzewaniem podłogowym. Jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ do wytworzenia ciepła nie zachodzi proces spalania. Dodatkowo nie wymagana będzie budowa kominów spalinowych co wpisuje się w architekturę budynków pasywnych lub niskoenergetycznych. Pompy ciepła pozwolą również na podgrzanie ciepłej wody użytkowej oraz dzięki rewersyjnej pracy również na chłodzenie budynku w okresie letnim. 
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła marki Buderus zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla. 
W razie pytań chętnie pomogę. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Buderus 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
    • Sprawdz firme tk-investor.pl, przez telefon udało mi się już sporo dowiedzieć w temacie nadzoru, a potem juz poprowadzili za ręke 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...