Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
WDG

Remont klatki schod.

Recommended Posts

Witam remontóje klatki w bloku 'LENINGRAD' cała opcja technologiczna (mycie,skrobanko grunt )+nasze rozwiązania praktyczne brną w kibel odparza' non top' rozwazam szlichte z mp bo nic nie przychodzi mi i ludziom do głowy może jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Aleeee, oo coooo chooodźziiiiii........ icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_confused.gif

co to za proDlem w tych klatkach, co je remontÓjesz... jest tam lamperia olejna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam remontóje klatki w bloku 'LENINGRAD' cała opcja technologiczna (mycie,skrobanko grunt )+nasze rozwiązania praktyczne brną w kibel odparza' non top' rozwazam szlichte z mp bo nic nie przychodzi mi i ludziom do głowy może jakieś propozycje?


jak ściana nie przyjmuje to i szlichtę odparzy - tylko grubiej
daj jakieś zdjęcia opis tej ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie,

remonty klatek w tego rodzaju budynkach nie należą do najłatwiejszych, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i dobrać odpowiednie materiały. Trzeba sprawdzić czy tynk nie odspaja się od podłoża. Proponuję również wykonać test przyczepności starej warstwy farby. W tym celu należy wykonać na ścianie nacięcia nożykiem tapeciarskim - nacięcia krzyżowe w kształcie siatki. Następnie przyklejamy w tym miejscu taśmę malarską po czym energicznie ją zrywamy. Zerwanie wymalowania na całej powierzchni będzie konieczne, jeśli na taśmie zostanie większość farby z nacięcia. Test najlepiej wykonać na najgorszej ścianie.

Po wykonaniu powyższych zabiegów polecam użycie ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy kontakt: http://www.acrylputz.pl/produkty/grunty/op...2-grunt-kontakt a następnie gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Po przeszlifowaniu i odpyleniu gładzi należy ją pokryć ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny a następnie emulsją podkładową Śnieżka Grunt. Do stworzenia warstwy nawierzchniowej lamperii rekomenduję użycie farby SUPERMAL® Emalia olejno-ftalowa: http://www.sniezka.pl/produkty/ochrona-i-d...a-olejnoftalowa Tworzy ona trwałe powłoki odporne na środki dezynfekujące.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dużo informacji o izolowaniu kontenerów można znaleźć na http://swiat-kontenerow.pl/porady/jak-dobrze-zaizolowac-kontener/ 
  • Animus - przecież napisałem - szczelina o małej wydajności. Wąska szczelina pozwala na wolny ruch powietrza, a nie szybki. To nie obniży temperatury do punktu rosy, tylko o jeden dwa stopnie. Tam nie ma wiatru, nie ma przewiewania, jest wysoka stosunkowo temp. w stosunku do zewnetrznej. Małe otwory wentylacyjne, wąska szczelina - to bardzo mała wymiana powietrza.   Poza tym można na 2, 3 miesiące zamknąć te otwory na dole - wtedy nie ma cyrkulacji. Ale przez pozostałe 9, 10 miwsięcy jest - i nie ma pozostającej pary wodnej na powierzcnni ściany. tu mogę odpowiedzieć przykładem.  Był taki program TV odomach z bali  USA - itam jednak narzekali na ciepło i ocieplali niektórzy te budynki dodatkowo, wykazując znaczne oszczędności.
  • no tutaj akurat jest jeszcze ok, ale że widać gołym okiem to wrzuciłem. Na innych scianach musiałbym zrobić zdjęcie z poziomicą, wtedy widać odchyły.  Dzięki za te normy - wychodzi, że norma to 2cm, a u mnie dochodzi do 5cm. Na zdjęciu, przy górnej krawędzi okna, jest ok. 3cm, trochę zasłania tę przestrzeń taśma od ciepłego montażu.    Co do stropu, zastanawiam się czy nie lepiej najpierw go zeszlifować maksymalnie na równo z dolną ścianą, zamiast tynkować? Bo dolne ściany trzymają pion, problem jest z górnymi.   A dlaczego pytasz o sufit w salonie? 
  • Wentylowanie izolacji poprzez wpuszczanie do jej wnętrza powietrza o obniżonej temperaturze spowoduje wprawdzie odprowadzenie części wilgoci z wnętrza przegrody, ale również przyczyni się do obniżenia temperatury w jego wnętrzu, a tym samym spowoduje osiągnięcie w szczelinie przegrody temperatury punktu rosy. Czyli po co ta izolacja, jeżeli jest nieprzydatna? Wody będzie więcej, chłodne powietrze=większa kondensacja.     Budynek zrobiony z prawdziwych bali, ściany jednorodne wykonane z drewna litego, posiadają dużą pojemność cieplną. Duża pojemność to duża bezwładność cieplna, czyli im większa masa ciała, tym większa jego bezwładność cieplna, od tego zależy komfort cieplny domu z bala. W chacie drewnianej o wysokiej bezwładności cieplnej są mniejsze wahania temperatury, ponieważ grube bale zmagazynują więcej ciepła w ciągu dnia, a oddadzą je po zachodzie słońca, gdy powietrze ochładza się. Chałupy drewniane z cienkiego bala o niskiej bezwładności cieplnej szybko nagrzewają się od słońca i szybko wychładzają. Technicznie to się nazywa przesunięcie fazowe strumienia cieplnego w ścianie z bali drewnianych, przy grubości ściany 22 cm wynosi około 11 godz., czyli że ściana z bali nagrzana w ciągu dnia słońcem, przekazuje swoje ciepło do wnętrza budynku jeszcze następnego dnia rano. W okresie zimowym najniższa temperatura powietrza zewnętrznego wystąpi np. o godzinie 3 w nocy, wówczas najniższa temperatura na wewnętrznej powierzchni ściany wystąpi około godz. 14. Osłaniając ścianę z bala przed słońcem sztuczną izolacją wytworzoną przez człowieka, odcinamy możliwość przekazywania strumienia cieplnego przez naturę.  
  • Eeeee, nie jest tragicznie... jest do naprawy...     I tak musisz tynkować, żeby zgubić "wystający" strop, na którym stoi ta ściana - wrzucą ciut więcej tynku i będziesz Pan zadowolony    Ciekawy jestem, jak ma wyglądać sufit/strop w salonie...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...