Skocz do zawartości

z czego budować!? porotherm 25, czy z suporeksu


Recommended Posts

Też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Suporeks jest do d. (mało wytrzymały, "głośny" itd), porotherm jest chyba przereklamowany (oprawić w tym kołki masakra i obecnie drogi). Wybrałem silikaty na tradycyjną spoinę. Mam ścianę dwuwarstwową i izolacyjność termiczna ścian jest obojetna w tym przypadku (1 cm więcej ocieplenia i się wyrównuje). Cena silikatów i suporeksu jest porównywalna.
Link do komentarza
Masz Tornado recję, ale pod warunkiem, że ciepło w silikacie będzie płyneło jak w podręczniku, prostopadle do izolacji termicznej. A co będzie jeżeli ciepło z Twojego domu, podręczików nie czytało? Jeżeli teraz zgodnie z prawami natury silikat odprowadzi ciepło przez fundament, do gruntu pod dom? Przecież grunt kilkadziesiąt razy lepiej odbiera ciepło niż powietrze. Ściana stanowi izolację termiczną tylko w "fizyce budowli", Muratorze.... W naturze izolacja termiczna zatrzymująca ciepło to termos, który by był skuteczny musi być suchy jednakowo gruby i ZAMKNIĘTY!!!
Link do komentarza
Przy nie izolowaniu domu trudno powiedzieć, bo tak, silka jest od porotermu znacznie lepszym przewodnikiem (choć i poroterm do izolatorów się nie zalicza), więc bardzo sprawnie odprowadzi ciepło z domu przez fundament do gruntu. Poroterm trochę wolniej będzie ciepło do gruntu odprowadzał, ale za to nie zabezpieczony hydroizolacją od środka szybciej spowoduje zawilgocenie ściany, jest bardziej porowaty.
Oba rozwiązania są stare (z lat 90') i nie nadają się już dziś, a za parę lat.... szkoda gadać.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich Forumowiczów

Męczą mnie podobne problemy. W projekcie mam Porotherm 25+14cm styropian. Zastanawia mnie jednak konstrukcja tego pustaka. W pustakach Porotherm 30 i grubszych szczeliny ustawione są dłuższym bokiem równolegle do lica ściany, natomiast w P25 jest odwrotnie. tzn dłuzszy bok szczelin jest prostopadły do lica ściany.Kiedyś czytałem, że takie ustawienie szczelin(jak w P25) jest niekorzystne. Jeżeli tak jest to nie wiem po co takie produkują. Byc może w przypadku ściany dwuwarstwowej jest to nieistotne bo pustak jest elementem konstrukcyjnym, a za termike odpowiada styropian ??. Czy ktoś pomoze mi rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Układ szczelin, a więc i ciepłochronność pustaka ceramicznego przy grubości 25 cm nie ma większego znaczenia, gdyż i tak wymaga on ocieplenia. Natomiast mniej korzystne ich ustawienie może wynikać po prostu z technologii produkcji, ale również wpływa na większą odporność strony licowej na uszkodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...