Skocz do zawartości

Kamień naturalny we wnętrzach


Pomocnik

Recommended Posts

Chyba najbardziej oryginalne i eleganckie są okładziny z kamienia naturalnego. Elementy mogą mieć różną wielkość, kształt i grubość. Ze względu na wysoką cenę i pewne ograniczenia wynikające z właściwości tego materiału, zwykle stosuje się je fragmentarycznie w reprezentacyjnych pomieszczeniach, jak salon czy okolice kominka. Naturalny kamień świetnie będzie wyglądał także w łazience bądź kuchni, pod warunkiem, że wcześniej zostanie właściwie zaimpregnowany.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/20693-kamien-naturalny-we-wnetrzach

Link do komentarza
fajny efekt na ścianie bez konieczności kładzenia kamienia można uzyskać dzięki magnatowi style. Jedna z farb daje efekt "surowego" betonu, jeśli odpowiednio ją nałożyć, nawet powstaną przebarwienia takie jak w betonie. Ciekawie to wygląda.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Krystian
zawsze mi się podobał kamień we wnętrzach mieszkalnych, ale o takie powierzchnie trzeba bardzo dbać i odpowiednio impregnować ten kamień. jak zakładaliśmy łazienkę to panowie od razu mi doradzili żeby zaimpregnować, żeby się i łatwiej czyściło no i żeby nie niszczał.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 4 lata temu...
Komentarz dodany przez Kreatywna Aranżacja:
Kamień jest materiałem, który można dostosować do wielu różnych stylów wnętrzarskich, dodając im wyjątkowego uroku i charakteru. Ważne jest, aby wybierać rodzaj kamienia i jego wykończenie zgodnie z konkretnym stylem aranżacji oraz dbać o odpowiednie połączenia z innymi elementami wnętrza, aby osiągnąć spójny efekt.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
    • Co Ty .... ja muszę mieć wszystko zaplanowane na taki wyjazd  Gdybym jechała na weekend, to mogłabym pójść na spontan może nieco bardziej ... ale ja tam tydzień prawie będę, więc wolę, żeby mnie nic nie zaskoczyło  
    • Komentarz dodany przez Armorlite: Brak zbieżności między treścią artykułu a zdjęciem. Na zdjęciu gość klei folię na szybie zespolonej od środka, podczas gdy wyraźnie jest napisane , że na szybach wypełnionych gazem klei się wyłącznie z zewnątrz.
    • Folia lustro weneckie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i inwestorów indywidualnych, chcących zadbać o komfort i prywatność osób znajdujących się wewnątrz budynku. Czym jest folia lustrzana? Gdzie ją stosować? Jak ją nakleić? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/98566-folia-lustro-weneckie-zadbaj-o-swoja-prywatnosc
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...