Skocz do zawartości

zabudowa siedliskowa


Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich zorientowanych, mam kilka pytań odnośnie zabudowy siedliskowej.
Mam zamiar kupić działkę, którą obecnie dzierżawię, jest to działka na terenie wiejskim na której znajduje się staw o pow, 2,25 ha, trochę pastwiska i zarośnięty chwastami obszar o pow.około 1500 m2 klasy III b, który znajduje się przy drodze gminnej, także jest dostęp do drogi i mediów więc z uzbrojeniem nie powinno być problemów . Gmina nie posiada miejscowego planu zagospodarowania terenu, w sąsiedztwie znajdują się siedliska rolnicze ( gospodarstwa)
Ja osobiście posiadam wykształcenie rolnicze i mam możliwość odziedziczenia ziemi -1ha, także według przepisów jestem rolnikiem.
1.Czy mam szanse na wybudowanie tam domu?? (w stawie hoduję ryby, także jako budowę służącą produkcji rolnej mam zamiar wybudować tzw. płuczkę, magazyn do ryb o wym. 1,5 m. głębokości / 7 m dł / 4 m. szer. czyli niby spełniam wymogi zabudowy siedliskowej
2. Co to jest tzw. " dobre sąsiedztwo "czy chodzi tu o dostęp do mediów i zabudowę w sąsiedztwie
3. Czy muszę wykazać się stażem w gospodarstwie rolnym, jak tak, to w jaki sposób??
Napisano
ad.1. - tak
ad.2. - jeśli w odległości 3 x front działki (nie mniej jak 50m) znajdują się zabudowania, to jest to dobre sąsiedztwo ale jak gospodarstwo rolne nie jest mniejsze niż średnie w tej gminie, dobre sąsiedztwo nie jest wymagane. Zawsze wymagane dostęp do drogi publicznej + zagwarantowane (umową) dostawy mediów (prąd, woda, itp.).
ad.3. - wymagany jest 5 letni staż lub 5 letnie posiadanie areału rolniczego (dzierżawa jest posiadaniem), wymagane zaświadczenie wystawione przez wójta.
Napisano
Cza było napisać, że angielskim poleciałeś icon_biggrin.gif
Napisano
Myślisz, że przez te pół roku powiększył staw icon_rolleyes.gif ?
Nie, chyba nie icon_rolleyes.gif
Napisano
  Cytat

"Jak nie, jak tak" i to 5 lat icon_lol.gif - w danej gminie (uznaniowo sąsiadującej)

Rozwiń  

nie wiem o czym/kim mowa, ale ja tu jestem pierwszy raz z uwagi na fakt, że nie mogłem uzyskać nigdzie 100% odp na ten temat, ale chyba ktoś ma tu podobny problem, z chęcią nawiązałbym z tą osobą kontakt.
Napisano
  Cytat

A zacytowałeś moją wypowiedź - bo ?

Ps. Chyba jednak tutaj otrzymałeś 100% odpowiedzi na swoje pytania ?

Rozwiń  

dokładnie, wiem już od czego mam zacząć i ,że są szanse na budowę. DZIĘKI WSZYSTKIM, KTÓRZY UDZIELILI DOBREJ RADY..

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To wygląda na to, że nie jest to garaż wolnostojący, jak wyglądałoby z treści pierwszego postu, tylko związany z budynkiem mieszkalnym... Czy może nie? Może jakiś szkic, czy fotka...
    • Jeżeli ostatecznemu wypoziomowaniu ścian fundamentowych ma służyć tylko różnica w grubości pierwszej warstwie zaprawy to faktycznie różnica nie powinna być większa niż ok. 1 cm. Po prostu, jeżeli będzie większa to trudno będzie zrobić korektę tylko w tej warstwie. Ale w praktyce można nieco korygować także zmieniając grubość warstwy zaprawy w kolejnych warstwach bloczków. W efekcie dramatu nie będzie niezależnie od tego czy trzeba będzie skorygować różnicę 1 cm, czy np. 4 cm. Da się natomiast poprawić nawet znacznie większą różnicę. Tylko ostatecznie po co się męczyć? im dokładniej będą wykonane same ławy, tym łatwiej i szybciej będzie można na nich wymurować ściany fundamentowe.  Podobnie będzie ze wszystkimi innymi pracami na budowie. Dla przykładu, niedokładności w murowaniu ścian w części nadziemnej da się skorygować grubością tynku. Ale ostatecznie każda taka niedoróbka i niedokładność to jednak pewien kłopot. 
    • Z opisu wnioskuję, że prawdopodobnie odkopanie ścian fundamentowych nie spowoduje zagrożenia. Jednak z naciskiem właśnie na prawdopodobnie. Nie będąc na miejscu i nie znając szczegółów nie mogę tego powiedzieć z całkowitą pewnością. Dlatego pomimo wszystko bezpieczniej będzie odkopywać każdą ścianę stopniowo, jako 2 lub 3 odcinki.  Natomiast odkopywanie fundamentu od strony wewnętrznej (od garażu) nie ma sensu. Natomiast co do wieńca to skoro go nie zrobiono, to teraz już się go i tak nie doda. 
    • Dzień dobry,   Zastosowanie odpowiedniego podkładu pod blachę jest kluczowym elementem prawidłowego wykonania dachu, nawet w przypadku pełnego deskowania. Warstwa ta pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia konstrukcji dachowej oraz samego pokrycia. Brak membrany lub folii pod blachą może prowadzić do poważnych konsekwencji dla całej konstrukcji dachu. Wilgoć, która dostaje się pod pokrycie blaszane, nie mając możliwości odprowadzenia, powoduje stopniowe zawilgocenie elementów drewnianych. Z czasem prowadzi to do degradacji drewna, rozwoju grzybów i pleśni, a w konsekwencji do osłabienia całej konstrukcji nośnej dachu.   Kondensacja pary wodnej, która tworzy się na spodniej stronie blachy, bez odpowiedniej warstwy rozdzielającej przyspiesza procesy korozyjne. Nawet najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne blachy mogą nie wytrzymać stałego kontaktu z wilgocią gromadzącą się między pokryciem a deskowaniem. Ponadto, podkład dachowy zapewnia dodatkową ochronę przed przeciekami w miejscach łączeń arkuszy blachy lub w przypadku uszkodzeń mechanicznych pokrycia. Stanowi on swoistą warstwę awaryjną, która zabezpiecza konstrukcję dachu przed wodą w sytuacjach krytycznych.   Profesjonalne wykonanie dachu z zastosowaniem odpowiedniego podkładu zwiększa również izolacyjność termiczną całej konstrukcji i ogranicza hałas powodowany przez deszcz czy grad uderzający w blachę. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń użytkowych znajdujących się bezpośrednio pod dachem. Inwestycja w wysokiej jakości membranę dachową  to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do kosztów naprawy szkód spowodowanych przez zawilgocenie konstrukcji czy wymianę skorodowanego pokrycia. Nawet w przypadku dachów o pełnym deskowaniu, warstwa ta stanowi niezbędne zabezpieczenie trwałości całej konstrukcji.   ____________________________ Łata okapowa wentylacyjna https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/lata-okapowa-wentylacyjna/  
    • Ja używam Rigips Vario i taśmy papierowej Tuff Tape, jak będziesz miał problem ze znalezieniem daj znać. Rigips Vario do wypełnienia, a taśmę kleję na Rigips Premium Light. Pierwsza jest sucha, druga gotowa, rewelacyjnie się na jednej i drugiej pracuje. Po wypełnieniu czekasz przynajmniej dobę, chyba że jeszcze będzie widać że nie wyschło, więc musi wyschnąć w 100% bo inaczej spęka. Taśmy ślizgowej przy połączeniu ściana - GK się nie zaleca, ponieważ zupełnie inaczej pracuje jedna i druga powierzchnia, stąd taśma Tuff Tape, która doskonale łączy to połączenie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...