Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Genasek

stropodach wentylowany

Recommended Posts

Posiadam stropodach wykonany z konstrukcji stalowej pokryty blachą trapezową pod którą nie ma żadnej foli zabezpieczającej.Na dolnym pasie przymocowana jest konstrukcja alu.z płytami karton-gips,a na na płycie 15 cm miękkiej wełny mineralnej stanowiącej ocieplenie( dach nad mieszkaniem).Chce wykonać termoizolacje w/wym, kładąc na blachę folię,płytę Pir 5 cm i 2x papa lub jednokrotnego krycia ale mam wątpliwości czy w wyniku uszczelnienia dachu w wyniku prac opisanych nie będzie kondensacji pary na blasze od wewnątrz .Jeżeli będzie występowała to jak tego uniknąć.
Genasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki sens ma ocieplenie dachu wentylowanego od zewnątrz? W pustce pod pokryciem będzie temp. podobna jak na zewnątrz, a dodatkowa termoizolacja na blasze nic nie daje. Praktycznie jedynie zwiększenie grubości izolacji
z wełny poprawi ciepłochronność przy zachowaniu wentylacji podpokryciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie nigdzie jednoznacznie nie pisze że to dach wentylowany.Cytat

Chce wykonać termoizolacje w/wym, kładąc na blachę folię,płytę Pir 5 cm i 2x papa lub jednokrotnego krycia ale mam wątpliwości czy w wyniku uszczelnienia dachu w wyniku prac opisanych nie będzie kondensacji pary na blasze od wewnątrz .Jeżeli będzie występowała to jak tego uniknąć.
Genasek


A nie taniej, szybciej, łatwiej rozebrać sufit i dołożyć/wymienić izolację do grubości >30cm?
Kładąc wełnę krzyżowo zminimalizujesz mostek cieplny od elementów konstrukcyjnych.
Wełnę zamknij z obu stron odpowiednimi foliami (od góry paroprzepuszcalna, a od dołu paroszczelna), zamocuj płyty K-G i finito.
Koszt materiału powinien być więcej niż przyzwoity - wszak to tylko mieszkanie.
Gdyby to był Loft... to...,

to i tak by trzeba to zrobić. icon_biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypowiedź Genasek z PW. Zamieszczam dla pełnego zrozumienia odpowiedzi.

Cytat

Sytuacja nie przedstawia się tak różowo bo górny pas kratownicy pokryty jest tylko blachą trapezową i brak jest bezpośrednią pod nią jakiegokolwiek zabezpieczenia np foli ,czy też desek lub płyt osb i latem konstrukcja nagrzewając się wydaję dźwięki nie do zniesienia .Czy wymieniona termoizolacja nie spowodowała by iż to zjawisko zniknęło by na zawsze ? Ze względów konstrukcyjnych (obciążenia) położenie np płyt OSB czy zastosowanie deskowania z pokryciem papą nie wchodzi w rachubę.

Czy widzi Pan jakieś inne rozwiązanie .Koszty nie są aż tak istotneSzkoda, że w pierwszym pytaniu nie podał Pan co jest istotą problemu - nie chodzi więc o ocieplenie stropu, a o ochronę dachu przed nagrzewaniem.

Proponowany sposób izolowania jest teoretycznie poprawny natomiast trudno przewidzieć na ile skuteczny (eliminacja trzeszczenia). Ewentualnie można rozważyć wymianę blachy trapezowej na dachowe płyty warstwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...