Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Jakie są najważniejsze cechy stropów?

Recommended Posts

Zadaniem stropu jest przenoszenie obciążeń oraz oddzielanie kondygnacji. Dlatego najważniejsze cechy tego elementu to wytrzymałość, zdolność tłumienia hałasu i ciepłochronność. Dobrze przy tym, jeśli strop jest łatwy w montażu. Czy da się pogodzić te wszystkie wymagania?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/20099-jakie-sa-najwazniejsze-cechy-stropow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawiszowiec
Strop gęstożebrowy - klawiszuje i ma słabą zdolność tłumienia hałasu i przenoszenia obciążeń - większość ekip budowlanych i firm to ludziom wciska bo mają łatwiej i szybciej.

Nie istnieje nic lepszego od dobrze zazbrojonego monolitu, który tak naprawdę jest niewiele droższy od innych rozwiązań. Tu człowiek nie musi się zastanawiać gdzie postawi biblioteczkę lub pianino na piętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koti

Strop gęstożebrowy będzie się klawiszował jeśli się go wykona niezgodnie ze sztuką i projektem. Albo bez projektu. Januszom budownictwa często się wydaje, że zrobienie stropu np. w systemie (belki stropowe żelbet + pustaki ceramiczne + nadbeton) to taki prosty temat, że nie trzeba się na tym w ogóle znać. A tu niestety, trochę wiedzy o przenoszeniu obciążeń, podciągach i żebrach rozdzielczych jest niezbędne. Jak się zrobi to zgodnie ze sztuką, bo nie ma szans, żeby strop się klawiszował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 21:24, Gość klawiszowiec napisał:

Strop gęstożebrowy - klawiszuje

 

Dnia 24.03.2015 o 21:24, Gość klawiszowiec napisał:

Nie istnieje nic lepszego od dobrze zazbrojonego monolitu

 

12 godzin temu, Gość Koti napisał:

Strop gęstożebrowy będzie się klawiszował jeśli się go wykona niezgodnie ze sztuką i projektem.

Coś w tym jest - i to potwierdza, że nie ma idealnych rozwiązań. Gdyby były, tylko by te stosowano.

A monolit - b. fajny - ale też musi być na odpowiednie obciążenie obliczony (np. 2 fortepiany koncertowe na środku dużego pomieszczenia :takaemotka: - bo się ugnie albo nawet załamie albo jakaś pracująca maszyna) (koszt) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Osobiście bym odradzał. znasz chociaz parametry termiczne takiej pianki ? Pamiętaj że drewno nie lubi okładania materiałami sztucznymi. Dodatkowo między deskami a pianka piwnna byc szczelina wentylowana. W tym wypadku istnieje duże ryzyko wykroplenia się kondensatu i w konsekwencji zawilgocenia drewna. Mokre drewno z czasem zostanie atakowane przez grzyby i pleśnie i po X latach będzie do wymiany cała lub część konstrukcji dachu.
  • Temat jest bardzo złożony. Poproszę jeśli to możliwe o zdjęcia tego dachu tak by moc dobrać możliwie najlepsze rozwiązanie.   
  • Załóżmy, że to wyjdzie 130 m3. Chcesz to miec na własność czy nie lepiej to wypożyczyć na jakiś czas. Jeśli w piwnicy jest non-stop wilgotno, może lepiej pomyśleć nad przyczyną i usunąć. Te marketowe osuszacze za 300 PLN max mają wydajność mniejszą - do 30m2. Oczywiście nie wiem czemu tam nie jest podana wymiana powietrza w m3/godzinę.
  • Blachodachówka PŁASKA Blachy Pruszyński swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna - do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów. Bardzo bogata paleta zabezpieczeń antykorozyjnych (powłoki organiczne i metaliczne). Dzięki temu pokrycie dachowe wykonane z blachodachówki płaskiej może być projektowane na dziesięciolecia.   https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska,prod,57,2985.php   Blachodachówka panelowa FIORD® Blachy Pruszyński to nowość w ofercie firmy. Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiają sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie.     https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska,prod,57,2985.php
  • Taki oto cytat i trzeba wziąć pod uwagę, że to budynek w standardzie NF 40 (zapotrzebowanie na ciepło 40 kWh/m²/rok), a WT2021, i tak postrzegane jako restrykcyjne, narzucają budowę w standardzie NF 70. Czyli koszty ogrzewania takiego budynku będą jeszcze większe. Ale do sedna - cytuję fragment z artykułu:   "Aby pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy ciepła pracującej na cele c.o. oraz c.w.u., potrzebujemy instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 2,88 kW, czyli 9 paneli o mocy 320 Wp. Przyjmując średnią cenę za wykonanie kompleksowej instalacji fotowoltaicznej na poziomie 4500 zł za 1 kW mocy instalacji, koszt wykonania instalacji wyniesie około 12 960 zł. W takim samym budynku z innym elektrycznym urządzeniem grzewczym, do pokrycia zapotrzebowania na energię potrzebowalibyśmy instalacji fotowoltaicznej o mocy 11,2 kW, czyli aż 35 paneli. W związku z tym, koszt wykonania takiej instalacji wyniósłby ponad 50 000 zł."   Do cen bym się nie przywiązywał ściśle i założył widełki 10%, ale zwrócił uwagę na zużycie energii i konieczna jej produkcję.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...