Skocz do zawartości

MAły, ale funkcjonalny


Recommended Posts

Napisano
Witajcie, mam dosyć mały pokój - 3 x 2. Chciałabym zrobić 2 w 1 - sypialnię i biuro. Jak go funkcjonalnie urządzić, aby nie był przytłoczony? Na jakie kolory się zdecydować?
Napisano
Jeśli chodzi o kolory postawiłabym na biel, beż, szary(ale jasny) takie pomieszczenia wydają się optycznie większe i są przyjemniejsze dla oczu, a żeby pomieszczenie nie wydało się nudne wystarczy fajnie dobrać dekorację.
Napisano
  Cytat

Jeśli chodzi o kolory postawiłabym na biel, beż, szary(ale jasny) takie pomieszczenia wydają się optycznie większe i są przyjemniejsze dla oczu, a żeby pomieszczenie nie wydało się nudne wystarczy fajnie dobrać dekorację.

Rozwiń  

Zgadzam się z tym, że jasne kolory optycznie powiększają powierzchnię, ale unikałabym malowania ścian na śnieżną biel. Wg mnie dużo lepiej sprawdza się np kość słoniowa lub wanilia. Choć jeśli do białego dodamy jakieś fajne akcenty to może też być super icon_smile.gif
Napisano
Zaznaczyłam, drzwi, okno i miejsce, w którym teraz stoi łóżko. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam. Myślałam o jasnych kolorach i jednej ścianie nieco ciemniejszej.

DSC01446.jpg

Napisano
Jeśli ma być biurko to obowiązkowo koło okna icon_smile.gif Może na ścianie z oknem w lewym dolnym rogu? Ewentualnie można przestawić łóżko na lewą stronę pod okno i na przeciwko w roku biurko, może będzie wtedy większa przestrzeń w pokoju? Pewnie przyda Ci się jeszcze szafa, wtedy postawiłabym ją tam gdzie teraz jest łóżko.
Napisano
Tak, szafa i mały regał albo komódka, zobaczę, co się zmieści icon_smile.gif Jeśli chodzi o kolory... Myślałam generalnie o bardzo delikatnej szarości i jednej ścianie w kolorze. Białe meble będą dobrym rozwiązaniem?
Napisano
Białe nie będą icon_smile.gif A np. 3 ściany bardzo jasny szary i jedna - ta gdzie łóżko - ciut ciemniejszy szary, do tego białe meble i jakie dodatki? Myślałam o czymś w kolorze, żeby ożywić.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Zgadzam się trochę małe to pomieszczenie , ale jeśli użyjesz jasnych kolorów oraz funkcjonalnych mebli , które nie zagracą twojej sypialni to dasz radęicon_smile.gif pozdrawiam
Napisano
W końcu się nie doczytałem jak wysokie masz to pomieszczenie, bo zwykle dla zyskania dodatkowej przestrzeni stosuje się antresole. Załóżmy, że nie masz takiej możliwości, więc dobre byłoby w takim małym pomieszczeniu wstawić łóżko z możliwością złożenia. Do do biurka to jeśli ma na Nim być komputer to nie ustawiaj go na przeciw światła z okna. Przy pracy dobrze jest mieć widok na zewnątrz, mi bynajmniej dodaje to energii do pracy
  • 6 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

W końcu się nie doczytałem jak wysokie masz to pomieszczenie, bo zwykle dla zyskania dodatkowej przestrzeni stosuje się antresole. Załóżmy, że nie masz takiej możliwości, więc dobre byłoby w takim małym pomieszczeniu wstawić łóżko z możliwością złożenia. Do do biurka to jeśli ma na Nim być komputer to nie ustawiaj go na przeciw światła z okna. Przy pracy dobrze jest mieć widok na zewnątrz, mi bynajmniej dodaje to energii do pracy

Rozwiń  

Mam antresolę w mieszkaniu i jak dla mnie to świetne rozwiązanie. Niestety w tym celu potrzebne jest dość wysokie mieszkanie, żeby można było na takiej antresoli swobodnie się poruszać icon_smile.gif
  • 11 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Tylko najlepiej dopasować położenie biurka tak, aby jak najwięcej móc korzystać ze światła, jakie daje słońce, tzn. jeśli jesteś praworęczny to słońce powinno być po Twojej lewej stronie, wówczas jest optymalnie i zdrowo dla oczu:)
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć, Tło: Kupiłem miesiąc temu mieszkanie z 2008-go roku. To co dziś zauważyłem, to niepokojące czarne/szare kropki w szczelinach w ściankach kamiennych. Te ścianki są dekoracyjne, nie wiem co to za materiał - jakiś kamień. Jedna ze ścian to ściana zewnętrzna budynku (tzn. nie ma sąsiada już od tej strony). Druga ściana to ścianka działowa. Moje obawy dotyczą - czy to nie wilgoć? Co to może być? W mieszkaniu ogólnie nie czuć ani wilgoci ani innego podejrzanego zapachu. Nie widzę też nigdzie śladów wilgoci (na moje oko i mój nos). Natomiast może te kropki to ślady kleju? Nadmienię - te kropki są tylko w pomiędzy niektórymi "kafelkami" kamienia, ale jeśli są to tylko pomiędzy (na brzegach).  
    • 🏡 Twoja wizja. Nasza realizacja.   Masz projekt lub dopiero planujesz budowę domu? Zajmujemy się kompleksową organizacją budowy domów jednorodzinnych – od pierwszego telefonu po stan deweloperski. Jesteśmy generalnym wykonawcą – współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami, ale cały proces trzymamy w ryzach i kontakt z Tobą prowadzimy od początku do końca.   Budujemy w standardzie: ✔️ SSO – stan surowy otwarty ✔️ SSZ – stan surowy zamknięty ✔️ stan deweloperski   Technologie, w których pracujemy: 🔹 murowana 🔹 szkieletowa drewniana 🔹 CLT (Cross Laminated Timber)   📍 Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Realizujemy maksymalnie kilka budów rocznie – nie idziemy w masówkę, tylko stawiamy na dopilnowanie każdej inwestycji.   📞 Zadzwoń: 698 200 139 📧 Napisz: sprzedaz@rewelacyjnydom.pl 🌐 www.rewelacyjnydom.pl   ✅ Bezpłatna wycena Twojej budowy – w 48 godzin! Napisz lub zadzwoń – wszystko zaczyna się od rozmowy. Zobaczmy, czy do siebie pasujemy.
    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
    • Chciałabym serdecznie polecić firmę Hydraulik Jacek na terenie Łodzi, z której usług ostatnio korzystałam. Profesjonalne podejście, szybka realizacja i rozsądne ceny. Jacek zna się na rzeczy, naprawiał u mnie instalację wodną oraz montował nowy zestaw łazienkowy. Wszystko działa bez zarzutu, a prace zostały wykonane czysto i terminowo. Kontakt: 508 669 031 https://g.co/kgs/5T2GKHs
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...