Skocz do zawartości

Działka - jakie kroki ?


baczek007

Recommended Posts

Witam

Planuje zakup działki. Na tę chwile oznaczona jako LsV (las ma około 80 lat). Pow. 0,3ha.
Regularny prostokąt o bokach 30m x 100m. Dłuższymi krawędziami graniczy z jednej strony z taka samą działką, z drugiej ma sąsiadów, którzy mają pobudowany dom całoroczny.
Jeden z krótszych boków przylega do drogi publicznej, drugi do działki rolnej.
Jest sporządzony MPZP z przeznaczeniem "na budownictwo jednorodzinne i usług turystycznych"
Chciałbym kupić tę działkę i kiedyś postawić sobie tam domek całoroczny.
Wiem, że będę musiał wystąpić do Lasów Państwowych o wyłączenie z produkcji leśnej i płacić haracz przez 10 lat. Tyle, że nie wiem jakim typem działki stanie się po "wylesieniu" - rolna, budowlana ?
Czy w przypadku chęci zabudowy mam po jednej stronie "las" i muszę mieć budynek oddalony od "lasu" o kilkanaście metrów (sąsiednia działka ma MPZP i też przewidziana jest pod budowę)?
Czy można, puki nie będzie to wylesione, starać się o podłączenie prądu, wody i kanalizy (to że można to wiem, ale czy z powodzeniem)?
Czy przed "wylesieniem" mogę postawić coś na zgłoszenie? Czy tak długo jak jest to las nie mogę nic robić?

Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
spiesz się występować do Lasów Państwowych- póki są państwowe icon_wink.gif
a tak na poważnie co znalazłem ciekawy artykuł cyt:
"Jeśli w aktualnym planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego działka nie została przewidziana do zabudowy, to w zasadzie nic nie da się zrobić do czasu zmiany planu. Z art. 7 ust. 1 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych wynika bowiem wprost, że przeznaczenie gruntów leśnych na cele nieleśne poza planem zagospodarowania przestrzennego jest niemożliwe. Potwierdził to wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z 21 listopada 2000 r., II SA 2437/99: „Jeżeli na danym terenie już obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który nie przewiduje przeznaczenia gruntów rolnych lub leśnych na inne cele, to do takiego przeznaczenia może dojść tylko w trybie (zmiany planu) uregulowanym w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym.” Dopiero dawny grunt leśny, przeznaczony już w planie zagospodarowania przestrzennego na cele nieleśne, może być wyłączony z produkcji leśnej, co z kolei jest warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę.

poniżej masz link do całego artykułu może się przyda, pozdrawiam
http://prawo.rp.pl/artykul/521069.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...