Skocz do zawartości

Szklane zabudowy, tarasole


Recommended Posts

Szklana zabudowa tarasu - marzenie :icon_cool:

Ja zawsze patrzyłam na te domy wakacyjne będąc na urlopie w słonecznych Włoszech. Są one budowane w ciekawy sposób. Najczęściej główne wejście jest prowadzone po schodach na zewnętrzne małe pięterko, które jest wykorzystywane jako taras, potocznie mówiąc ganek. Znajdują się na nim krzesła, fotele, kwiaty, stoliczek na herbatkę, kilka gazet. Wygląda to uroczo. Jeszcze bardziej podoba mi się tom kiedy cały ten ganek jest oszklony szkłem hartowanym o jasnej kolorystce lub takiej miedziane. W przyszłości planuję wybudować coś takiego na swojej działce. Myślałam też o tym, aby nie ograniczać się tylko i wyłącznie do małego ganku. Wolałabym wybudować coś takiego:

Długo szukałam nazwy tego, jak naprawdę się to nazywa i w końcu znalazłam na stronie tarasola.pl nazwę – tarasole. http://www.tarasola.pl/strona,produkt,cubic Ciekawe projekty jeszcze bardziej mnie zainteresowały. Najbardziej podobają mi się te w stylu kubistycznym, nowoczesnej architekturze, który łączy szkło z tradycyjnymi materiałami budowlanymi – cegły, beton, ew. karton gips. Okazało się, że można ustawić to w formie wolnostojącej, raczej bez oszklenia, jak i konstrukcji, która montowana jest do elewacji z oszkleniem. Ta druga opcja bardziej mnie interesuje. Zaczęłam zastanawiać się, czy można byłoby przebywać w takim pomieszczeniu przez cały rok. Z wyszukanych informacji dowiedziałam się, że z całą pewnością można wykorzystywać ten obiekt przez niemalże wszystkie pory roku. Przede wszystkim w lecie, wiosną oraz jesienią do listopada lub pierwszego śniegu. Mniej jednak interesuje również wykorzystanie tego pokoju zimą. Dzięki temu będą mogła z łatwością prowadzić swój ogród zimowy właśnie tam.
Znajomi pytali mnie, czy chcę, żeby każdy mój sąsiad wiedział co robię. Przecież każdy z nas potrzebuje czasem trochę intymności. Powiedziałam im, że to nie jest dla mnie problem. Po za tym, moja tarasola w przyszłości stanie na tzw. tyłu domu. Oczywiście zamontuję sobie również przesłony rolowane. Działają one na tej samej zasadzie co zwykłe żaluzje. Są one przytwierdzone do równej części okna tarasowego i nasuwa się ej na okno w ten sam sposób.
My kobiety zwracam uwagę na wykończenie oraz kolory. Tarasole z materiału, który znajdowałby się na „suficie” można być: biały, kremowy, szary, zielony, burgundowy oraz ciemnoszary. Jest to tkanina trójwarstwowa opatex 3D – w pełni wodoodporna pochłania ciepło/odbija promienie UV. To jest zdecydowanie zastosowanie tarasowe. Natomiast profile mogą być dowolnego profilu RAL lub lakieru podobnego. To jest dobry pomysł w przypadku tarasu przeznaczonego na lato, wiosnę. Ze strony tarasole.pl można wiele dowiedzieć się na temat ciekawych i nietuzinkowych zabudowań, które na pewno zwrócą uwagę gości. Dlatego z całą pewnością można wykorzystać je przy budowie domku wypoczynkowego lub restauracji z tarasem. Pozwoli nam to zachować bliskość przyrody, przy codziennych czynnościach.
Fanów nowoczesnej architektury, którzy poszukują opcję takich zabudować biurowych również mogę zachęcić do tej strony.
Ja natomiast muszę poszukać jeszcze jakiegoś „sufitu” który zapewni mi również ciepło w zimę. Czy ktoś orientuje się w tym temacie? Proszę o wszelakie informacje. Jestem totalnym laikiem w tej kwestii.
Pozdrawiam wszystkich fanów wszelakich tarasoli. :icon_redface:

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...