Skocz do zawartości

Nowe meble w pokoju dla dziecka są szkodliwe?


Grab

Recommended Posts

Napisano
Shalom.

Słyszałem niedawno teorię, że do pokoju dla małych dzieci nie powinno się kupować nowych mebli, ponieważ przez jakiś czas od produkcji wydzielają jakieś dziwne substancje (opary z klejów, farb itp.), które nie szkodzą dorosłym, ale mogą mieć wpływ na dzieci.

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat (najlepiej jakiś specjalista)?
Napisano
Zależy z czego meble są zrobione i czym pomalowane. Jeśli jest to świeża farba na bazie rozpuszczalników (której raczej w meblach dziecięcych się nie stosuje), to opary mogą być szkodliwe. O innych teoriach nie słyszałem.
Napisano
Witam. Ja słyszałam, że meble wykonane z nieodpowiednich płyt pilśniowych, czy paździerzowych wydzielają formaldehyd i wdychanie tej substancji nawet dorosłym szkodzi i wywołuje migrenę, bezsenność, a nawet kłopoty z pamięcią.
Gość mhtyl
Napisano
Cytat

Witam. Ja słyszałam, że meble wykonane z nieodpowiednich płyt pilśniowych, czy paździerzowych wydzielają formaldehyd i wdychanie tej substancji nawet dorosłym szkodzi i wywołuje migrenę, bezsenność, a nawet kłopoty z pamięcią.


No to teraz już wiem czemu miałem słabą pamięć jak do szkoły chodziłem, a ja ze wsi to migreny nie miałem tylko łeb mnie strasznie bolał to i dużo lekcji opuszczałem icon_lol.gif
Napisano
Cytat

Bujda powiadasz - a z czego wynika niska cena ?
No chyba, ze z wysokiej jakości materiałów icon_mrgreen.gif


jakość nie jest najwyższa a grubość płyt beznadziejna a po drugie to masówka koszty wykonania są niższe niż mebli na zamówienie ale żeby od razu szkodliwe dla zdrowia to bym nie powiedział, a znacie jakiś potwierdzony przypadek
Napisano
Moim zdaniem to kolejny bardzo dziwny wymysł i w nowych meblach nie ma niczego szkodliwego dla dziecka,zresztą idąc tym tokiem myślenia,to także dla pozostałych osób i dorosłych nowe meble także są szkodliwe więc w ogóle nie powinno sie ich kupować.
Napisano
Bez obaw, jeśli meble są pomalowane lakierami posiadającymi świadectwa higieniczne Państwowego Zakładu Higieny. Oprócz tego produkty wyposażenia pokoju dziecięcego powinny odpowiadać wymaganiom normy europejskiej EN 71-3:1994 dotyczącej zawartości substancji szkodliwych i metali ciężkich.

Napisano

Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza kategorii 3.

Znaczącym źródłem formaldehydu jest dym papierosowy.

Przyczyną podwyższonego stężenia formaldehydu we wnętrzach mieszkań, w których nie pali się tytoniu mogą być meble z płyt wiórowych o dużej emisji substancji szkodliwych (klasa emisji gorsza niż E1).

Wszyscy producenci płyt Kronopol Kronospan czy Egger mają atesty i są klasy E1

Szczególnie płyty wiórowe klejone z użyciem żywic mocznikowo-formaldehydowych uwalniają formaldehyd przez okres wielu lat. W przypadku żywic melaminowych i fenolowo-formaldehydowych problem jest dużo mniejszy. Duża wilgotność powietrza i wysokie temperatury sprzyjają ulatnianiu się formaldehydu.

Ciekawostką:
Źródłem formaldehydu mogą być wykładziny dywanowe lub pianki izolacyjne na bazie aminoplastów. Również środki dezynfekcyjne zawierające formaldehyd mogą zanieczyszczać powietrze wewnętrzne.
Formaldehyd można spotkać także w odżywce do paznokci.

Podsumowując: Nie kupować produktów MADE IN CHINA :icon_biggrin:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...