Skocz do zawartości

Podłączenie prądu.


Recommended Posts

Cześć!
Mam do Was - mądrych - pytanie. icon_smile.gif
Mam wybudowany kurnik, obowiązkowo muszę mieć w nim światło.
Proszę powiedzcie mi ile kW potrzeba mi do tego pomieszczenia (40m2) ?
Nie wiem od czego jest to zależne, mogę dodać, że światło będzie paliło się tam okresowo kilka godzin i przez max pół roku ciągle w żarówkach o ogólnej mocy do 500W. Sprawa pilna!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Było napisane 20 lux



na 1 ptaka icon_cool.gif

Tyle, że jemu prawdopodobnie nie chodzi o ilość światła, tylko o szacowaną ilość energii potrzebnej od oświetlenia tego kurnika.
Pomieszał jednostki.

Czyli, zakładając, że doświetlenie to około 6 godzin dziennie, przez 180 dni x moc zainstalowanych żarówek 500W, to daje to zużycie około 540kWh.


Ps. Jeśli jednak chodzi o "przydział mocy" to potrzeba 0,5kW - czyli tyle ile wynosi łączna moc żarówek.
Link do komentarza
weź 1-2 kw - jeśli nie ma minimum - ale może być jakiś wymóg, że np. możesz mieć np. 4kw lub więcej, ze mniej nie można - to wtedy weź to minimum
a ile 1kw kosztuje to sprawdź w cenniku twojego dostawcy

warunki przyłaczenia już masz?

są specjalne tabelki jakie bezpieczniki się daje.
o ile dobrze pamiętam, to np dla 14kw daje się takie same bezpieczniki jak dla 17kw
dla przykładu jaki podałem
więc lepiej zapłacić za 14kw bo bezpiecznik i tak wytrzyma, a mniej zapłacisz za przyłacze (cena od kw)
trzeba poszukać tej tabelki, jak to dokładnie wygląda
Link do komentarza
Dobrze by było, abyś przedstawił całość zagadnienia, bo teraz to takie wróżenie z fusów.
- czy obiekt (kurnik) nowy,
- czy na działce zabudowanej domem mieszkalnym,
- czy zbudowany zgodnie z wymaganiami - czyli z pozwoleniem na budowę,
- jeśli z pozwoleniem, to w projekcie powinna być wyliczona moc i "promesa" dostawy energii elektrycznej. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kurnik nie jest nowy, jest to dosyć stary budynek. Na tej działce nie ma innych zabudowań, w sąsiedztwie są domy.
Ciężko o pozwolenie na budowę w takim antyku...
Chciałbym wiedzieć jaki będzie ogólny koszt, jakich wydatków oprócz tych z elektrowni mam się spodziewać?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Personally, I like it better when a room looks like a small art gallery. Instead of one large canvas, I prefer several smaller works that complement each other - I like compositions like here: https://www.luckydekor.pl/pl/p/Zestaw-obrazow-na-szkle.-Afrykanska-sila-i-piekno/645. When it comes to materials, I definitely like paintings on glass more - they have incredible depth and an elegant shine that beautifully reflects light. And what are your preferences? :)
    • Dom podpiwniczony, sucha zabudowa na parterze. Mam w planach usunąć ścianki działowe z gazobetonu i zastąpić je suchą zabudową żeby ukryć rury w łazience. Tylko chciałbym się zorientować czy dobrze myślę ze tak by wyglądała zabudowa przy kominie. Komin pod pellet, ceramiczny, wewnątrz ocieplana ceramika wełną. Między bloczkami komina a stropem zostawione ok 2-3 cm przestrzeni żeby wypełnić to twardą wełną mineralną. W związku z czym mam pytania:   1, Nie ma jeszcze posadzek, jest goły strop (pod spodem piwnica). Ściany jeszcze nie tynkowane. Dach będzie robiony w przeciągu miesiąca. Czy w związku z tym profile suchej zabudowy mocuje się do gołego stropu czy lepiej poczekać za posadzką (styropian, wylewka) i przykręcać je do wylewki 6-7cm? Oraz czy czekać za dachem i tynkami? Czy powierzchnie ścian i strop muszą być równe? Okna są zabite foliami, do środka nie leje się woda ale wilgoć jakaś może być w związku z pogodą więc pewnie płyty pomimo ze zielone mogą być narażone na wilgoć w tym wełna?   2. Czy płyty mogą być blisko komina, który będzie się nagrzewać? Czy zostawić jakąś przestrzeń bądź dodatkowo wypełnić ją wełną? Chociaż jak pisałem ceramika w kominie jest izolowana więc nie wiem czy będzie się bardzo mocno nagrzewać. Z drugiej strony jeśli nie będzie izolacji między płytami a kominem to można by odzyskać nieco ciepła grzejąc ściankę? Czy lepiej   3. Czy tak jak na rysunku zrobione będzie ok, czyli jedna płyta przy kominie (ewentualnie dwie warstwy) ale przykręcone tylko do jednej stronie profilu? 4. Jeśli chcę ukryć w ściance pion 110mm oraz rurę do wc to rozstaw profili pomiędzy wewnętrznymi blachami musi być też 110 cm, czy w tym miejscu co jest rura wycina się ścianki profili? Bo nie chciałbym zbytnio pogrubiać ścianki i pomniejszać łazienki      
    • No właśnie auto elektryczne trzeba traktować jak smartfona. Wracasz do domu, kładziesz się spać i ładujesz samochód...w taryfie nocnej TAŃSZEJ i spokojnie wystarcza Ci na to te 8-10h aby go naładować. Oczywiście zależy jakie auto, jaka pojemność akumulatora, i jaka ładowarka. 30kwh jesteś wstanie naładować w domu w 5-6h...mam elektryka to wiem i faktycznie koszty jazdy są tak jak napisałem 15zł-25zł. Så ładowarki domowe (nie mówię o WALLBOXa), które wtykasz do gniazdka i ładujesz mocą nawet 7kw. Więc instalacja PV to tylko dodatek do tego by było jeszcze taniej w np. rocznym rozliczeniu.  Jeżeli jeździsz 1-2l autem to może TAK ale jeżeli masz auto 2,5l i więcej to licz, że spalanie gazu 13l/100km minimum + min 1l benzyny na rozruchu to więc koszta wzrastają do min 40-50zł plus w ciągu całego roku koszta eksploatacyjne (przeglad gazu, naprawy układu wydechowego, silnika i wszystkiego tego czego elektryk nie ma). Zgodzisz się z takimi wyliczeniami?  Jeździsz, jeździłeś, siedziałeś w elektryku??? Jest dużo parametrów, które mają wpływ na to ile będzie Cię kosztować 100km elektrykiem. 
    • Możemy polecić nasz specjalistyczny środek do mycia elewacji CLEANSET.  Polecamy po umyciu dodatkowe zabezpieczenie impregnatem z fungicydem IMPREX BLOCKER, który zabezpieczy powierzchnię przed wodą, brudem i porostami.
    • Polecamy koniecznie grunt z fungicydem Protect  BL, zapobiegnie wszelkim wykwitom przy wyższej wilgotności w pomieszczeniu  Co do farby posiadamy również z dodatkiem fungicydu, co do wytrzymałości i odporności na mycie i ścieranie rewelacyjnie sprawdza się TISATIN z inwestycyjnej serii Ecoline. Jest to farba ceramiczno-lateksowa- biała i do barwienia na jasne kolory.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...