Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe - jakie płytki?


Recommended Posts

Do ogrzewania podlogowego świetnie nadaja sie plytki cementowe, ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane i ich mase. Akumuluja one cieplo, oddaja je przez dłuższy czas, a cieplo jest rownomiernie oddawane na całej powierzchni.

Płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło, bo mają dość dużą pojemność cieplną. Ze względu na to, że płytki są dość grube (15 mm) płytki nagrzewają się nieco wolniej niż zwyczajne płytki, ale za to ciepło oddają dłużej. Dzięki swojej grubości, a także swoim dobrym właściwościom przewodzenia ciepła na podłodze nie ma gorących bądź zimnych plam. Płytki cementowe nadają się zarówno do elektrycznego ogrzewania podłogowego jak i ogrzewania zasilanego centralnym systemem. W przypadku ogrzewania elektrycznego w taryfie dzień/noc, dzięki akumulacji ciepła, podłogę można ogrzewać w godzinach, gdy prąd jest tańszy mając pewność, że poza tymi godzinami podłoga będzie nadal ciepła. Przewody grzewcze powinny być ułożone 5 cm pod płytkami.

Ktoś ma u siebie w domu takie rozwiazanie? Jak wrażenia?
Link do komentarza
Gość mhtyl
A w jakim celu to piszesz? przecież wiadomo ,że płytki są najlepszym materiałem na ogrzewanie podłogowe i to nie tylko cementowe.
A co do tej grubości 5 cm poniżej płytek to niby jak kable grzewcze chcesz tam schować?


Cytat

Do ogrzewania podlogowego idealnie nadaja sie plytki cementowe, bo ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane i ich mase, akumuluja one cieplo, oddaja je przez dłuższy czas. Oddaja one cieplo rownomiernie.


Czy to czasami nie Twój wpis?
Link do komentarza
Cytat

A w jakim celu to piszesz? przecież wiadomo ,że płytki są najlepszym materiałem na ogrzewanie podłogowe i to nie tylko cementowe.


Pisze o tym, bo same plytki sa dosc grube, z czego wynikaja ich zalety.
Plytka plyce nierowna. warto wiedziec, jak to wyglada od strony dystrybucji ciepla.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Pisze o tym, bo same plytki sa dosc grube, z czego wynikaja ich zalety.
Plytka plyce nierowna. warto wiedziec, jak to wyglada od strony dystrybucji ciepla.
[attachment=19239:thermovi...building.jpg]
[attachment=19238:ir_2640.jpg]


icon_biggrin.gif
Ale dalej nic nowego.
Nie żebym twierdził,że to co piszesz to nie prawda, ale jak to mówią "Ameryki żeś nie odkrył".
No i czekam na odpowiedź w sprawie tych 5 cm o których pisałeś
Cytat

Przewody grzewcze powinny być ułożone 5 cm pod płytkami.

w jaki sposób te przewody chcesz umieścić.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

icon_biggrin.gif
Ale dalej nic nowego.
Nie żebym twierdził,że to co piszesz to nie prawda, ale jak to mówią "Ameryki żeś nie odkrył".
No i czekam na odpowiedź w sprawie tych 5 cm o których pisałeś w jaki sposób te przewody chcesz umieścić.


Nie męcz go, nie dołuj icon_rolleyes.gif


icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co kleje? I zaprawy? Chyba, że opis aktualnego stanu nie jest prawdziwy taki: Czyli reszta jest OK, trzyma się kupy, te dziury zasypiesz suchym betonem, wyrównasz w obrzeżach i ułożysz kostkę...   Pokazałem ceny brutto, bo takie są na aukcji...   Ta tarasowa tylko pod furtki...   Samego ułożenia może niewielkie, a koszty wyrównania pod ułożenie? WYRÓWNANIA pod plastikowe "płytki"... suchym betonem nie wyrównasz... Przytniesz, a za jakiś czas wymieniać będziesz, albo z wiatrem polecą... będzie długi - tak długi jak ścieżka - żagiel...   Ale Ty tam rządzisz...       A z Twojego linku:   11 x 11.39 = 125,29 A 11 paneli to nie 1 metr, tylko 0,99 m2 - stąd moje    
    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.       Dokładnie o to chodzi. Wszystko jest chodnikiem, Tylko co na chodnik poza odcinkiem pod dachem, tego jeszcze nie wiem. Najpierw muszę wyrównać i nie mogę go podnosić zbyt wiele. Ta tarasowa jest rzeczywiście niezbyt tania, a chodnik długi. Czyli nikogo w błąd nie wprowadzałem. To Ci się tylko wydaje.     Nie wiem, czy kumam, dla mnie ta dyskusja jest pozytywna.    11 x 9,43 = 103,73 z dostarczeniem dokładnie w miejsce, gdzie będzie układane. Koszty ułożenia żadne, a przytnę se sam.  Do betonu trzeba kupić kostkę, przywieźć, rozładować i zamówić ekipę do układania. Nie wiem jak liczysz koszty.   Czytaj pierwszy post. Napisałem, że "część jest pod dachem, ale zdecydowana większość na świeżym powietrzu". I wcale nie mam zamiaru tych podestów dawać poza dachem, nie konfabuluj. 
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
    • Jedna płytka ma co najmniej 50 punktów podparcia, bo zaczepy są wydłużone na dół i krawędzie na nich się opierają, aby boki się nie uginały.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...