Skocz do zawartości

Taras na płycie z betonu wykonany samodzielnie


Recommended Posts

Zdecydowaliśmy się wybudować taras tradycyjnie, na płycie z betonu. Postanowiłem samodzielnie ułożyć płytki. Chcę się przekonać, czy można uniknąć odpadania płytek - mówi Janusz, Członek Klubu Budujących Dom, który użytkuje taras od 4 lat.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/18301-taras-na-plycie-z-betonu-wykonany-samodzielnie

Link do komentarza
Gość Krzysztof Poznań
Również mam taras 24 m2 prostokąt typowo od południa, latem w pełnym słońcu nie da się wysiedzieć ale wieczorami płytki są ciepłe do 1 w nocy. tak było 7 lat i odłożyłem na markizę, rok temu siedziałem całe lato na tarasie ale zauważyłem ze płytki dają głuchy odgłos więc coś sie zle dzieje.Taras z betonu zatarty maszynowo zagruntowany i wymalowany preparatem Atlas beton kontakt i klej elastyczny na zewnątrz
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 lata temu...

Mam niezadaszony taras betonowy od południa, jakieś 5 lat temu ułożony został na nim gres, po 2 latach pierwsze płytki zaczęły "głucho odpowiadać", w tym roku skułem całość (w zasadzie wszystkie same odeszły). Konsultowałem się z wieloma płytkarzami w sprawie ponownego ułożenia - wszyscy twierdzą, że płytki na tarasie wcześniej czy później ale ZAWSZE odpadną. Także żadnych płytek już nie będzie. Najprawdopodobniej zrobię zacieraną wylewkę a na niej posadzkę epoksydową lub zwykłą farbę do betonu.

Link do komentarza
18 minut temu, anpi napisał:

    Konsultowałem się z wieloma płytkarzami w sprawie ponownego ułożenia - wszyscy twierdzą, że płytki na tarasie wcześniej czy później ale ZAWSZE odpadną. 

A ja zauważyłem że nawet wewnątrz, jesli chce się odspoić płytkę od posadzki to wystarczy postawić na niej garnek z wrzątkiem i poczekać aż woda wystygnie. Jeśli za pierwszym razem nie "puści" to za drugim na pewno.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. W sprawie doboru polecam skontaktować się na przykłąd z https://www.saunierduval.pl
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...