Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
zibbits

Rura przyłączenia gazowego na działce

Recommended Posts

Witam.
Na wstępie bardzo chciałbym przeprosić, jeżeli piszę w niewłaściwym temacie.
Mój problem jest następujący, będę bardzo wdzięczny za pomoc w jego rozwiązaniu.

Staramy się o pozwolenie na budowę, wszystko szło świetnie, do czasu kiedy musieliśmy dogadać się z gazownią.
Otóż przez środek naszej działki biegnie przyłącze gazowe do drugiego domu naszych rodziców który się na niej znajduje.
Sytuując dom 3 metry od granicy wychodzi, że gazociąg będzie biegł pod domem około 1 metra.

Nie przejmowaliśmy się tym gdyż gazowania planowała przebudowę gazociągu na wiosnę 2014 i miała przenieść przyłącze gazowe do domu rodziców pod płot.

W związku z tym poczyniliśmy szereg inwestycji gdyż bardzo zależy nam na czasie i rozpoczęciu budowy jeszcze w tym roku, z różnych względów.

W ostatnim czasie dostaliśmy pismo z gazowni, że inwestycja realizowana będzie w roku 2015.
Podcięło nam to skrzydła, bo jak wspomniałem zależy nam na wybudowaniu domu w tym roku.

Jesteśmy w stanie ponieść koszty i przebudować przyłącze na własny rachunek, ale oczywiście w granicach rozsądku.
Architekt wyrysował nam przykładową nową drogę jak ów rura gazowa mogła by przebiegać.

Moje pytanie, jakie pismo wysłać do gazowni, co w nim zawrzeć, na co się powołać, czy można rozdzielić te koszty na dwa podmioty, na gazownie i na nas ?

Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie prościej najpierw porozmawiać w gazowni i poznać ich stanowisko? Z przeniesieniem przyłącza na własny koszt nie powinno być problemu - pozostaje kwestia ewentualnego podziału wydatków, ale do nowego domu i tak trzeba wykonać sieć wewnętrzną na własny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Te opóźnienia proceduralne wynikają z 2 rzeczy - ugoda podpisana, ale jeszcze nie było rzeczoznawcy. Gorzej - niektóre kopalnie nie mają już swoich rzeczoznawców (pozwalniali się, bo za mało im płacili) i będzie przetarg dopiero. Ale może to i dobrze, bo pod koniec roku ma ruszyć ostatnia ściana z której mogą być jakieś wpływy na mój dom(w początkowej fazie eksploatacji). Więc dlatego taki a nie inny planowany termin remontu.   Przede wszystkim chodzi o malowanie/ odświeżenie całego domu, dochodzą do tego kwestie wynikające ze szkód:likwidacją pęknięć płyt kg, pęknięcia tynków, ponowne osadzenie drzwi wejściowych(może wystarczy regulacja, ale pewności nie mam) Drobne przeróbki elektryki (może przy okazji przygotować kable pod planowane panele PV) - tu i ówdzie przydałoby się jakieś dodatkowe gniazdko (itp) Wreszcie - zrobienie tego, co od dawna powinno zostać zrobione, czyli reasumując:   Zakres robót parter:  drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian+malowanie poddasze: drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian i sufitów(płyty k-g)+malowanie (opcja dodatkowa - instalacja 3 klimatyzatorów do pokojów) piwnica: malowanie+zrobienie kuchni polowej + wyprowadzić kabel/kable pod planowaną bramę ogrodzeniową+drobne przeróbki+montaż 4 drzwi wewnętrznych garaż: część tynków do skucia,tynkowanie,malowanie, skucie kawałka chudziaka,zainstalowanie do istniejącej rury odpowiedniego odpływu liniowego, wylewka ze spadkiem,  (tak, żeby woda z opadów śniegu który wjechał razem z autem do garażu przestała być problemem - nie jest to duży problem, ale właśnie w tej sposób, przez moją nieuwagę załatwione zostały tynki w garażu) + okładzina na wylewkę. Na ostatnim miejscu jest zrobienie ogrodzenia - chociaż tutaj priorytet zaczyna być wyższy, bo niedawno 2 razy nawiedziły nas w nocy prawdopodobnie dziki (w poprzednich latach pojawiały się różne zwierzaki, ale dziki nigdy). Zryły trochę działkę..więc... Piszę "prawdopodobnie", bo nikt ich nie widział, widać tylko poryty teren. więcej szczegółów (metraże) podam później
  • Witam,   Planuje zakup domu wolnostojącego - prosta kostka z lat 70'. Parter + piętro, 110m, płaski dach, dom na fundamencie poniemieckiego budynku.   Do remontu w zasadzie wszystko. Ściany w porządku.   Będę wdzięczny za informacje ile (średnio / orientacyjnie / pi razy drzwi) może wynieść kapitalny remont do stanu deweloperskiego.   Pozdrawiam,
  • Obyś nie zderzył  się z tym co spotkało mnie. Dawaj te etapy zakres i ceny
  • Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
  • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
 • Popularne tematy

×