Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Izolacja przeciwwilgociowa i cieplna w domach z piwnicą

Recommended Posts

W budynkach podpiwniczonych potrzebna jest szczelna izolacja ścian. W zależności od poziomu wód gruntowych, wykonuje się różnej grubości izolacje z papy bitumicznej, specjalnych mas uszczelniających, układa drenaż. 


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/18486-izolacja-przeciwwilgociowa-i-cieplna-w-domach-z-piwnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
Niestety, szanowny Autorze, opisywany przez Pana przykład jest BŁĘDNY. Po pierwsze, izolacja na ławach i izolacja pionowa muszą byc ze sobą skeljone (połączone), po drugie, stosowanie w gruncie warstwy zbrojacej jest bez sensu, po trzecie, styropian nie moze być termoizoacją w gruncie (gdyby miał tam być styrodur to po co warstwa ochronna, po czwarte, z jakiegoi powodu izolacja ma siegać aż do stropu nad piwnicą. Mam wymieniac dalej czy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niestety, szanowny Autorze, opisywany przez Pana przykład jest BŁĘDNY. Po pierwsze, izolacja na ławach i izolacja pionowa muszą byc ze sobą skeljone (połączone), po drugie, stosowanie w gruncie warstwy zbrojacej jest bez sensu, po trzecie, styropian nie moze być termoizoacją w gruncie (gdyby miał tam być styrodur to po co warstwa ochronna, po czwarte, z jakiegoi powodu izolacja ma siegać aż do stropu nad piwnicą. Mam wymieniac dalej czy wystarczy?Jak dla mnie to na pierwszym rysunku bardzo dobrze widać o co chodzi w izolacji piwnic – ciągła warstwa pod podłogą, na ławach i na ścianach. Tak jest i w podpisie - robimy szczelną wannę.
Styropian o obniżonej nasiąkliwości jest stosowany jako izolacja w gruncie. Na rynku jest ich sporo, np. hydropian z Arbetu.
A dlaczego izolacja pionowa nie maiałaby sięgać do poziomu stropu nad piwnicą? Daje to możliwość połączenia z kolejną izolacją poziomą i całkowitego odizolowania górnych kondygnacji od piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
@el-instalator. Fundamenty i posadzka na gruncie nie osiadają tak samo, zatem w tym miejscu (na styku płyty na gruncie z ławą) trzeba wykonać dylatację. Pod drugie, jak połączysz (dla układu pokazanego na rysunku) izolacje poziomą z pionową? Na styk? Bo tak tu jest to pokazane. Skoro izolacja jest ułożona na klinie (faseta przy ławie) to znaczy, że jest wykonana z bitumu. Wykonaj sobie obliczenia cieplno-wilgotnościowe i sprawdź co się dzieje w takiej ścianie. Poza tym, po co ciągnąc izolację do wysokości ponad metr nad poziom gruntu.Wystarczy 30-50 cm. Co do styropianu w gruncie, sprawdź w normie DIN 4108-10 (bo polskiej nie ma i pewnie długo nie będzie) jakie parametry powinien mieć materiał termoizolacyjny w gruncie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...