Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Izolacja przeciwwilgociowa i cieplna w domach z piwnicą

Recommended Posts

W budynkach podpiwniczonych potrzebna jest szczelna izolacja ścian. W zależności od poziomu wód gruntowych, wykonuje się różnej grubości izolacje z papy bitumicznej, specjalnych mas uszczelniających, układa drenaż. 


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/fundamenty-i-piwnice/18486-izolacja-przeciwwilgociowa-i-cieplna-w-domach-z-piwnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
Niestety, szanowny Autorze, opisywany przez Pana przykład jest BŁĘDNY. Po pierwsze, izolacja na ławach i izolacja pionowa muszą byc ze sobą skeljone (połączone), po drugie, stosowanie w gruncie warstwy zbrojacej jest bez sensu, po trzecie, styropian nie moze być termoizoacją w gruncie (gdyby miał tam być styrodur to po co warstwa ochronna, po czwarte, z jakiegoi powodu izolacja ma siegać aż do stropu nad piwnicą. Mam wymieniac dalej czy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niestety, szanowny Autorze, opisywany przez Pana przykład jest BŁĘDNY. Po pierwsze, izolacja na ławach i izolacja pionowa muszą byc ze sobą skeljone (połączone), po drugie, stosowanie w gruncie warstwy zbrojacej jest bez sensu, po trzecie, styropian nie moze być termoizoacją w gruncie (gdyby miał tam być styrodur to po co warstwa ochronna, po czwarte, z jakiegoi powodu izolacja ma siegać aż do stropu nad piwnicą. Mam wymieniac dalej czy wystarczy?Jak dla mnie to na pierwszym rysunku bardzo dobrze widać o co chodzi w izolacji piwnic – ciągła warstwa pod podłogą, na ławach i na ścianach. Tak jest i w podpisie - robimy szczelną wannę.
Styropian o obniżonej nasiąkliwości jest stosowany jako izolacja w gruncie. Na rynku jest ich sporo, np. hydropian z Arbetu.
A dlaczego izolacja pionowa nie maiałaby sięgać do poziomu stropu nad piwnicą? Daje to możliwość połączenia z kolejną izolacją poziomą i całkowitego odizolowania górnych kondygnacji od piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
@el-instalator. Fundamenty i posadzka na gruncie nie osiadają tak samo, zatem w tym miejscu (na styku płyty na gruncie z ławą) trzeba wykonać dylatację. Pod drugie, jak połączysz (dla układu pokazanego na rysunku) izolacje poziomą z pionową? Na styk? Bo tak tu jest to pokazane. Skoro izolacja jest ułożona na klinie (faseta przy ławie) to znaczy, że jest wykonana z bitumu. Wykonaj sobie obliczenia cieplno-wilgotnościowe i sprawdź co się dzieje w takiej ścianie. Poza tym, po co ciągnąc izolację do wysokości ponad metr nad poziom gruntu.Wystarczy 30-50 cm. Co do styropianu w gruncie, sprawdź w normie DIN 4108-10 (bo polskiej nie ma i pewnie długo nie będzie) jakie parametry powinien mieć materiał termoizolacyjny w gruncie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ciężko mówić o dom energooszczędnym, zeroenergetycznym czy pasywnym bez zamontowanej wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Teraz nawet odchodzi się od budowania kominów, bo i po co skoro nie spełniają swojej roli w ogóle? Modna jest ekologia, odnawialne źródła ciepła, pompy ciepła, fotowoltaika etc. To wszystko idealnie współgra z WM. Znaleźć dobrą ekipę, która wykona projekt i przeprowadzi montaż nie jest wcale takie proste. Mnie się udało i zrobiła to firma BCS z Żelazowej Woli https://www.rekuperacjabcs.pl Polecam, bo jak zatrudniać, to tylko fachowców. 
  • A napisz jeszcze, czy korzystałeś z dofinansowania, czy po prostu sam finansowałes instalacje, jaka jest duża itd... To będzie bardzo przydatne dla innych, którzy się zastanawiają.
  • Jaki piec do sauny? Wszystko zależy od sauny, a przede wszystkim o jej wielkości. Piec musi mieć odpowiednią moc żeby dał nagrzać saunę do odpowiedniej temperatury. Nie warto tez kupować pieca o dużej mocy do małej sauny bo wydasz więcej pieniędzy a nie będziesz mógł w całości wykorzystać potencjału takiego pieca. Najlepiej kupować piece znanych i renomowanych producentów takich jak: Harvia, Narvi, Helo czy Tylo. Jak chcesz kupic dobrej jakości i odpowiedniej mocy piec do swojej sauny w sklepie fachowcy na pewno Ci w tym pomogą.
  • Babol, oj babol nad babolami    Dobrze, że inni czuwają.  Ps. Sam liczyłem dobrze .......................
  • Gość acer pp
   Płytki kolczaste wprasowuje się przy pomocy prasy hydraulicznej o nacisku 30 - 50 ton. Do wykonania więźby należy stosować drewno sortowane wytrzymałościowo w klasie zgodnej z tą która jest w projekcie (najczęściej C24) o wilgotności do 18 %. Nie ma żadnych wymogów dot. impregnacji drewna przeciw korozji biologicznej. Więźbę z wiązarów dachowych wyprodukowanych w fabryce, można bez problemów stosować w większości domów z użytkowym poddaszem.
 • Popularne tematy

×