Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pomoc w wyborze pieca itp.

Recommended Posts

Witam.
Potrzebuję pomocy w wyborze pieca gazowego, bojlera dwuwężownicowego, hydroforu, pompy głębinowej, kominka z płaszczem wodnym, sterownika do pieca i kominka, przydomowej oczyszczalni i ewentualnie kolektorów słonecznych, ale to na razie odległa rzecz.
Dom o powierzchni 157mkw. Na parterze w salonie, kuchni, przedpokoju, łazience, wiatrołapie, garderobie jest ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego będzie mały grzejnik w kuchni (tak żeby było na czym ścierki suszyć), oczywiście drabinka w łazience i grzejnik w małym pokoju.
Na poddaszu ogrzewanie podłogowe tylko w łazience plus drabinka i w trzech pokojach grzejniki oraz na korytarzu.
Projekt domu to KANON III S-GL 496 z kilkoma zmianami. Ocieplenie domu to 10cm styropianu grafitowego. Na razie będzie dwóch mieszkańców ale na pewno ta liczba się zmieni do czterech.
Nie znam się na tym i nie chciałbym się też sugerować tym co proponuje mi mój majster.
Piec gazowy na pewno nie za drogi ale też oszczędny.
Pompa do studni o głębokości 30m.
Jeśli chodzi o oczyszczalnie to zastanawiam się nad EKODRENem.

Proszę o pomoc znawców i specjalistów aby doradzili bo naprawdę nie wiem co kupić i ile to tak naprawdę będzie mnie kosztowało.
Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Cytat

Witam.
Potrzebuję pomocy w wyborze pieca gazowego, bojlera dwuwężownicowego, hydroforu, pompy głębinowej, kominka z płaszczem wodnym, sterownika do pieca i kominka, przydomowej oczyszczalni i ewentualnie kolektorów słonecznych, ale to na razie odległa rzecz.
Dom o powierzchni 157mkw. Na parterze w salonie, kuchni, przedpokoju, łazience, wiatrołapie, garderobie jest ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego będzie mały grzejnik w kuchni (tak żeby było na czym ścierki suszyć), oczywiście drabinka w łazience i grzejnik w małym pokoju.
Na poddaszu ogrzewanie podłogowe tylko w łazience plus drabinka i w trzech pokojach grzejniki oraz na korytarzu.
Projekt domu to KANON III S-GL 496 z kilkoma zmianami. Ocieplenie domu to 10cm styropianu grafitowego. Na razie będzie dwóch mieszkańców ale na pewno ta liczba się zmieni do czterech.
Nie znam się na tym i nie chciałbym się też sugerować tym co proponuje mi mój majster.

Piec gazowy na pewno nie za drogi ale też oszczędny.
Pompa do studni o głębokości 30m.
Jeśli chodzi o oczyszczalnie to zastanawiam się nad EKODRENem.

Proszę o pomoc znawców i specjalistów aby doradzili bo naprawdę nie wiem co kupić i ile to tak naprawdę będzie mnie kosztowało.
Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać
Cytat

Ten dom jest już odebrany, bo coś mi się wydaje że nie będzie spełniał WT odnośnie izolacji cieplnej.

Jeszcze nie jest odebrany.

Cytat

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać

A co cię tak bardzo rozśmieszyło jeśli można wiedzieć?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• 1. No to nawet, jakby to przyjąć - to tam były mury z drzwiami. Wiec odpada. 2. Mur - murowi nie równy - a tutaj nie wiadomo, o jaki mur chodzi - w tym twoim cytacie. Poza tym - co za problem - chcesz - to stawiaj tak domy i w nich mieszkaj, albo co gorsza - sprzedawaj innym. Ja nigdy w życiu bym nie postawił stropu na ściance murowanej z cegły 12 cm. Ani w życiu bym nie mieszkał pod takim stropem. Zresztą - samo stwierdzenie z twego cytatu - że niedopuszczalne są żadne pocienienia, otwory, wyzłobienia - juz mówi o bezpieczeństwie tego rozwiązania.  Jak napisalem - nie ze względu na siłę pionową - bo tą cegła pełna wytrzyma. Ale są jeszcze naprężenia inne ściany, jest jeszcze wytrzymalość zaprawy - przecież nie wiadomo, na jakiej to zaprawie jest zrobione. Ścianka 12 jest chuda, wiązanie jest też za malo przeplatane - w scianie 25 cm masz i wzdłóż wiązanie i w poprzek.    3. Jeśt jeszcze dodatkowa kwestia w ww temacie. Tam był dom ze stropem drewnianym - i fundamenty były liczone  (o ile były liczone) - na takie obciążenie. Jeśli tak - to wątpię, by miały odpowiednie wymiary na strop żelbetowy.   4. zauważ też, że było mnostwo tematów, czy można ścankę 12 wyburzyć - i prawie zawsze można, były kontrowersje tylko z usztywnieniem budowli, a nie jako podporą stropu. Nigdy na takiej ścianie nie był oparty strop - to pierwszy taki temat. Pokaż mi drugi!!!    5. Tak czy inaczej - sprawdzenie budowy przez konstruktora da mu odpowiedź i jakąś pewność, czy jest OK.
    • to wklejone w moim poście? to taki Neufert, tylko dla takich bezpośrednio na budowie, z zadęciem na kapo ale to raczej nie ma zastosowania u Ciebie, bo masz otwory drzwiowe w tych ściankach no i przede wszystkim nie są z cegły pełnej   piszesz o tych pustakach po zewnętrznej, na których opiera się strop?, jak "dużo twardsze" to tylko na plus, niemniej suporek też ma swoje klasy wytrzymałości
    • pardon bez sensu to było więc wróć           belki stropowe o rozpiętości od ściany do ściany, patrząc na wiązar - 24-26cm wysokości, oczywiście nad ścianami działowymi, lekko wyżej niż pas dolny wiązarów, pewnie spokojnie można oprzeć obok wiązarów    wiązarów nie ruszać, nie wzmacniać, niech będą niezależne  
    • STROP NAD PARTEREM 1. Strop typ TERIVA lub typ Vector z częściami monolitycznymi  
    • A ten artykuł to prawda ? A tak poza tematem dopytałem się o pustaki które mam,nazywali je Starowolskie tak jak dzisiaj siporex wymiarowo,tylko są one dużo twardsze i jest znacząca różnica przy cięciu.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...