Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Szpachlowanie q1234?


Recommended Posts

Wyznacznik "Q" (1,2,3,4) dotyczy jakości wykończenia powierzchni

Cytat

- szpachlowanie podstawowe Q1 - odnosi się do powierzchni o małych wymaganiach optycznych, które jednak należy wypełnić z powodów technicznych lub z punktu widzenia fizyki budowlanej.
Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych, które spełniać mają wymagania techniczne, np. powierzchni pod glazurę, albo ścianek działowych w pomieszczeniach gospodarczych. Połączenia wystarczy zaszpachlować jednokrotnie, używając
taśmy wzmacniającej.

- szpachlowanie standardowe Q2 - powierzchnie konstrukcyjne z płyt gipsowo-włóknowych o normalnych wymogach wykańczania.
Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych, które powinny być mało widoczne, np. na ścianach, na których planujemy położyć grube tapety albo wykończyć tynkiem strukturalnym. W tym przypadku powierzchnię połączeń płyt
szpachlujemy dwukrotnie, w celu uzyskania gładkiego przejścia.

- szpachlowanie specjalne Q3 - odnosi się do powierzchni przekraczających normalne wymagania i dlatego też ich jakość powinna być przedmiotem oddzielnych uzgodnień kontraktowych lub przetargowych.
Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych przeznaczonych pod malowanie farbami strukturalnymi lub cienkie tapety. W celu uzyskania bardzo gładkich i niewidocznych połączeń.

- szpachlowanie specjalne Q4 - odnosi się do powierzchni o najwyższej jakości, w której płyty gipsowo-włóknowe są szpachlowane całopowierzchniowo.
Szpachlowanie połączeń i całych powierzchni płyt gipsowo-kartonowych przewidzianych do malowania wysokiej jakości farbami. Aby uzyskać efekt idealnie gładkich powierzchni bez widocznych połączeń płyt i jakichkolwiek rys, połączenia szpachlujemy jak w poprzednim przypadku, a następnie całą powierzchnię płyt gruntujemy i szpachlujemy gładzią gipsową.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wyznacznik "Q" (1,2,3,4) dotyczy jakości wykończenia powierzchni


Dokładnie,to samo chciałem napisać dlatego pytałem po co amatorek o to pyta.
Ja bym powiedział ,że jeszcze sposobu wykończenia powierzchni.

Cytat

chodzi mi o szpachlowanie plyt gk


Ale co chcesz szpachlować? cale płyty, łączenia, narożniki? i pod jakie wykończenie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...